Yüz dolgu uygulamaları

Dudak Dolgusu yapısı itibari ile oldukça hassas olan dudakların, daha hacimli ve dolgun görünmesi için kadınlar ve bazen erkekler tarafından da tercih edilen bir medikal estetik uygulamasıdır. Doktor Mustafa Karataş ve ekibi tarafından uzun yıllardan beri kliniklerinde uyguladığı dudak dolgusu uygulaması, oldukça kolay ancak bir o kadar da dikkat ve tecrübe gerektiren bir işlemdir.

Dudak dolgusu nasıl uygulanır?

Dudak dolgusu işlemi öncesinde mutlaka dudaklar özel kremler ile uyuşturulur ve daha sonrasında da uzmanlar tarafından gerekli noktalara özel iğneler yardımı ile dolgu maddesi enjekte edilerek, kişilerin diledikleri görüntüye kısa sürede ulaşılır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri uygulama yapılacak alanlara maddenin olması gereken seviyede verilmesidir. Aksi halde dudaklarda istenmeyen görünümler meydana gelebilmektedir.

Yüz Dolgusu uygulaması da yine içerisinde aslında kaş arası dolgusu, dudak dolgusu, yanak dolgusu, elmacık kemiklerine yapılan dolguları barındırmaktadır. Ancak genel olarak adlandırılmak gerekirse yüz dolgusu kişilerin hem daha canlı ve genç görünmesini hem de var olan bazı deformasyonların ve kırışıklıkların giderilmesinde tercih edilmektedir.

Yüz dolgusu hangi amaçlarla yapılır?

Daha önce de bahsettiğimiz gibi üyz dolgu uygulamaları genellikle kişilerin aşırı mimik hareketlerine bağlı olarak meydana gelen derin çizgilerin ya da yaşın ilerlemesinden dolayı oluşan derin çizgi ve kırışıklıkların giderilmesinde, neredeyse yüzün her bölgesine uygulanabilmektedir. Bunun dışında son dönemlerde cerrahi işlemlere gerek kalmadan burun bölgesine dolgu uygulanarak bazı görünüm bozukluklarının da giderilmesi sağalanabilmektedir.

Yanak Dolgusu işlemi yine kliniklerde ve hastanelerde doktorların ya da alanında uzman kişiler tarafından uygulanmakta olan oldukça etkili bir işlemdir. Yanaklar zaman içerisinde hacimli görüntüsünü kaybederek deformasyona uğrayabilmektedir. Özellikle de ileri yaşlarda bu sorun görünüm olarak kadınların pek hoşuna gitmemektedir. Bu gibi can sıkan durumlarda da yanak dolgusu işlemi oldukça tercih edilmekte ve kişilerin fiziki görünümlerinin düzelmesinin yanı sıra ruhen de daha mutlu olmalarına olanak sağlamaktadır.

Yanak dolgusu ya da diğer dolgu uygulamaları hakkında dilediğiniz detaylı bilgilere de yine www.drmustafakaratas.com’dan kolaylıkla erişebilirsiniz.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments