Göğüs Büyütme Ameliyatı Nedir?

Kadınların birçoğu göğüslerinden memnun değildir. Çünkü bazı bayanlarda meme dokusu gelişmemiştir, bazen de kilo verilmesi sonucu meme dokusu küçülebilir. Bu durumlarda göğsü küçülen bayanların sık başvurduğu yöntem meme büyütme operasyonudur. Emzirme dönemi sonrasında da meme dokusu involüsyon denilen küçülme gerçekleşebilir. Bu konuda rahatsız olan bayanlar için uzmanlar tarafından augmentasyon denilen meme ameliyatları yapılmaktadır.

Meme dokusu küçük olan bayanlar için meme implantları ile göğüsleri büyütme gerçekleştirilebilirken, yaşlanma ya da emzirme gibi nedenlerden dolayı yaşanan göğüs sarkmalarında meme protezleri ile göğüs dikleştirilebilir. Meme büyütme operasyonunda, hastanın göğüs yapısı, ölçüsü ulaşmak istediği ölçüye göre bir planlama yapılmaktadır. Bu işlemler yapılırken tıbbi kurallara dikkat edilerek yapılmaktadır. Sağlık söz konusu olunca işin uzmanı tarafından gerçekleştirilmesi de çok önemlidir. Bu konuda Op. Dr. Kul hizmet vermektedir.

Göğüs Büyütme Ameliyatının Avantajları

Kilo verimi ya da emzirme sonrası gibi durumlarda oluşan göğüsteki küçülme kişilerde kendini kötü hissetmesine ve öz güven eksikliğine sebep olabilmektedir. Yapısal olarak küçük göğse sahip olan bayanlarda da bu durum geçerlidir. Göğüs büyütme ameliyatı sonucu bu durum ortadan kalkmaktadır. Böylece kadınlar kendilerini daha çekici ve güzel bulmakta, kendilerine olan güvenleri artmakta, sosyal yönden daha iyi, partnerleriyle daha mutlu olabilmektedirler. Göğüs büyütme  ameliyatı sonrası kadınlar kıyafet konusunda da rahat etmekte, kıyafetlerinin duruşu da güzelleşmektedir. Yapısal olarak her bayanın bir göğsü diğerinden küçüktür. Bu ameliyat ile iki göğüs arasındaki asimetrik denge sağlanmaktadır.

Göğüs Büyütme Ameliyatının Riskleri

Göğüs ameliyatında anesteziye bağlı problemler meydana gelebilir. Bunun haricinde de oluşabilecek riskler vardır. Bunlardan biri kanamadır. Kanamanın olması durumunda kan bir hematom oluşturabilir. Böylece kişinin ikinci bir ameliyat daha olması gerekebilir. Enfeksiyon riski az da olsa bulunmaktadır. Göğüs içine yerleştirilen yanlış bir madde buna sebep olabilmektedir. Eğer bu enfeksiyon proteze yakın olursa, protezin ameliyatla alınması gerekebilir. Bazen hastalarda his kaybı gerçekleşebilmektedir fakat bu genel olarak geçicidir. Bir diğer risk ise protezin çevresinde bir zar dokusu oluşabilmektedir. Bunun sonucunda protez deforme olabilmektedir. Bu durumda da ikici bir ameliyat gerekebilir.

Göğüs Büyütme ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorularınızın cevabını bulmak için sizleri Dr Zekeriya Kul’un http://www.drkul.com/gogus-buyutme.html sayfasına bekliyoruz.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments