Dora oyunları çocuklar tarafından çok sevilen ve onlar için en zararsız oyunlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Dora oyunlarının çocuklar tarafından bu kadar çok sevilmesinin ve tercih edilmesinin sebepleri arasında Dora’nın çok sevecen ve eğlenceli bir karakter olması gösterilmektedir. Ebeveynlerin çocuklarını ilk olarak Dora oyunları oynamaya teşvik etmesi de bu oyun türünün zararsız ve çocuğun yaratıcılık yeteneğini geliştiren bir oyun türü olduğunu görmeleridir. Yaratıcılık duygularını sürekli geliştiren bu oyun türü ile artık ebeveynler güvenle çocuklarının internette oyun oynamalarını sağlamaktadırlar. İnternet üzerindeki kötü içerikler çocukların bedensel ve ruhsal sağlığını olumsuz etkilemekte ve bazen psikolojik sorunlara yol açabilmektedir. Dora oyunları bunun önüne geçmektedir. Dora oyunları bugün internet üzerinden oynanan oyunlarda üst sıralarda bulunmaktadır.

Bir diğer yandan bu tarz oyunlar çocukların oyun oynama becerilerini de geliştirmeye yaramaktadırlar. Eğlenceli ve sevecen bir karakter olan Dora sayesinde çocuklar kaliteli ve öğretici bir oyun oynama süresi geçirmektedirler. Kaliteli ve faydalı içeriği ile Dora çocukların oyun oynama konusundaki en iyi seçeneğidir.Çocukların zihinsel ve bedensel yönden hiçbir zarar görmemesi adına özenle hazırlanmış Dora oyunları birçok çocuk psikologu tarafından da tavsiye edilmekte ve eğitici bulunmaktadır.

Dora oyunları birçok kategori barındırmaktadır. Bulmaca, giydirme, temizlik gibi başlıklara sahip olan bu kategoriler çocuğunuzun zevkine göre seçilebilir. En çok sevilen Dora oyunları arasında giydirme oyunları bulunmaktadır.
Birçok dora oyunu çocuklar tarafından ilgiyle beğenilmekte ve oynanmaktadır. Dora oyunları genel olarak kız çocukları tarafından oynansa da erkek çocuklar tarafından oynanmasında da herhangi bir mahsur yoktur. 5 – 10 yaş arası için gayet uygun olan Dora oyunları her çocuk için eğlence verici olabilmektedir.

Dora oyunları eğitici ve öğretici içeriklere sahiptir. Dora oyunlarının kahramanı olan Dora dünya çapında bir üne sahip olan ve çocuklar tarafından çok sevilen bir çizgi film kahramanıdır. Dora oyunları arasından seçtiğimiz ve sizler için derlediğimiz Dora oyunları sayesinde çocuklarınız hem kaliteli vakit geçirecek hem de eğlenirken öğrenecek. Dora oyunları çocukların zeka gelişiminde de büyük bir rol oynamaktadır.

Dora oyunları 5 -10 yaş arası çocuklar için tavsiye edilse de anaokulu yaşlarındaki çocuklar da Dora oyunu oynayarak kaliteli vakit geçirebilir. Dora oyunlarına bir örnek vermek gerekirse Kaşif Dora’yı verebiliriz. Kaşif Dora oyununda Dora karakteri arkadaşı Boots ile birlikte insanlara yardım etmek için ellerinden geleni yapmakta ve türlü maceralara atılmaktadır. Dora’nın en büyük düşmanı Arakçı Tilki’dir ve birçok oyununda ona karşı mücadele eder. Dora oyunları eğitici yönü sayesinde çocuklar ve ebeveynleri tarafından büyük tercih sebebidir.

Dora oyunları kategorisi sayesinde en sevilen Dora oyunlarını artık siz de ekranlarınızda görebilirsiniz. Eğer Dora’nın çocuğunuz tarafından sevilip oynanmasını istiyorsanız siz de bundan sonra tüm Dora oyunlarını sitemizde bulabilirsiniz. Dora giydirme, Dora yemek yapma, Dora saç model, Kaşif Dora, Dora araba yarışı gibi birçok oyuna ulaşmak artık çok kolay.

Ayrıca Dora oyunlarında çocuklarınızın küçük yaşta edinmesi gereken birçok insani değer de oyunlar vasıtası ile çocuklarınıza aşılanmaktadır. Bunlara başlıca örnek vermek gerekirse hayvan sevgisi, çiçek ve doğa sevgisi, insanlara yardım etme duygusu, kötülük yapmama duygusu, insanlara saygılı davranma ve ahlak kurallarına uyma duygusu, büyüklere karşı saygılı olma duygusu örnek olarak verilebilir. Birbirinden eğitici ve öğretici Dora oyunları oynayan herkese iyi eğlenceler dileriz. Dora tüm oyunlarında sizi bekliyor. En sevilen Dora oyunları burada, hoşgeldiniz.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments