Evet, yanlış okumadınız cilt bakımı yapabilmek için evde kendinize ayıracağınız 20 dakika her şeye yeter! Peki, bu 20 dakika içerisinde gerçekten etkili sonuçlar elde edebileceğimiz bir bakım yapılabilir mi?

Çok basit herkesin kendi kendine yapabileceği cilt bakımı tarifleri vereceğiz. Cilt bakımı önerilerinin çoğu tarif değil iki dakikanızı bile ayırarak tamamlayabileceğiniz ve hatta hepsini her gün yapsanız bile 20 dakikanızı almayacak. Şimdi başlayalım.

Sivilceler İçin Evde Doğal Bakım

Sivilcelerinize savaş açmak hiçte zor değildir. Geçmeyen, geçse de iz bırakan cinsten sivilcelere sahipseniz ya da bir tane bile olsa sivilcenizin varlığı sizi rahatsız ediyorsa şimdi bu yazıyı daha dikkatli okuyun…

Sivilcelerden kurtulmak için ihtiyacınız olan tek şey bir limon. Limonu sadece sivilcenizin üzerine uygulayın ve orayı unutun, tüm gün bile orada durabilir veya isterseniz gece yatarken uygulayın. Tek önemli olan nokta, sürdükten sonra cildiniz güneş görmemeli. Yakıcı etkide bulunabiliyor çünkü.

Kirpikler İçin Evde Bakım

Eğer kirpiklerinizin daha uzun daha yoğun olmasını ve görünmesini istiyorsanız o zaman ihtiyacınız olan tek şey, aktarlarda çok rahat bulabileceğiniz fındık yağı. Peki, nasıl uygularız? Önce eski bir maskaranızın fırçasını temizleyin, sonrasında Gece yatmadan önce bu fırça yardımı ile fındık yağını kirpiklerinize maskara uygular gibi sürün. 2 haftaya kalmadan etkisini görmeye başlayacaksınız. Her gün yapabilseniz çok daha güzel olur fakat zamanım yok derseniz 2-3 günde bir uygulayabilirsiniz.

Kaşlar İçin Bakım

Kaşlarınızın daha kalın ve daha koyu renkli görünmesini istiyor olabilirsiniz çünkü son 2 yıldır eskide olan ince keman gibi kaşlara son verildi. Herkes olabildiğince doğal, koyu ve kalın kaşlar kullanıyor. Sizde eğer kaşlarınızın daha kalın, koyu ve doğal görünmesini istiyorsanız bu cilt bakımı önerisine kulak verin.

Bildiğimiz karanfile ihtiyacınız var sadece. İki tane karanfilin başındaki tohumlarını koparmadan tohumlu kısmını kaşınıza tüylerin çıkış yönünün tersine bastırmadan uygulayın. Daha o an bile yoğunluğun arttığını fark edeceksiniz.

Peki, Cilt Bakımı Tarifleri dedik onlar neler?

Doğal Cilt bakımı için

Herkes bir maske, bir yöntem veya tarif önermektedir. Fakat tüm cilt tipleri içi uygun olmamaktadır bu tarifler. Şimdi söyleyelim yöntem hem pratik, hem ucuz hem de her gün rahatlıkla uygulayabileceğiniz bir şey… İhtiyacınız olan tek şey bir maden suyu! Kapağını kapalı tuttuğunuz sürece bir şişesi 1 hafta yetmektedir.

Her gün sabah ya da akşam cildinizi normal su ile değil maden suyu ile yıkadığınızda gözle görülür bir gelişme göreceksiniz. Çünkü hem gözenekleriniz kapanacak hem de cildiniz daha yumuşak ve nemli olacak. Mutlaka deneyin!

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments