Türkiye’nin en yeni sosyal ağı olarak bilinen Neotempo, habercilik anlayışının sanat platform üzerine olan yansıması olarak her geçen gün daha geniş kitlelerce tanınmaya devam ediyor. Doğan Burada Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş’nin “Sosyal Paylaşım Ağı ve Haber sitesi” olarak açtığı portal, bilgilenmenizin yanı sıra doyasıya eğlenmenize de yardımcı oluyor. İnternet âleminde keyif dolu vakit geçirmek ve güncel olayları daha yakından takip etmek istiyorsanız siz de www.neotempo.com ile tanışabilirsiniz.

Neotempo’da Sistem Nasıl İşliyor?

Etkileşimli yeni medyanın karşılığı olarak günbegün önem kazanmaya devam eden Neotempo’da herhangi bir içerik girişi yapabilmek için sisteme üye olmak gerekiyor. Sisteme üye olan kişilerin paylaşımları, Facebook ve Twitter üzerinden gerçekleştirilerek yapılıyor. İçerikler, üyelerin kendilerine özel olan sayfaları üzerinde yayınlanıyor. Üyeler, yayınladıkları veya beğendikleri içerikleri, istediklerinde üstelik Twitter, Facebook, Google Plus, Pinterest ve Pocket gibi sosyal medya hesaplarında da paylaşabiliyorlar.

Neotempo’da Yer Alan Kategoriler

Sosyal medya fenomeni olarak nitelendirilecek olan Neotempo, farklı alanlardaki kategorileri ile farklı tür kişilere seslenebilmeyi başarıyor. Burçlar, yaşam, politika, gündem, ekonomi, dünya, spor, teknoloji ve bilim gibi alanlar, sistemin başlıca kategorilerini oluşturuyor.

Burçlar kategorisinde Susan Miller’in aylık, haftalık ve günlük olarak yaptığı burç yorumlarına yer veriliyor. Yaşam kategorisinde günlük yaşamın gelişen güncel olayları, açık şekilde kullanıcı kitlesine aktarılmaya çalışılıyor. Siyaset alanıyla ilgili olanlar, platformun daha çok ekonomi kısmıyla ilgileniyor. Genel kültürden farklı bilimsel bilgilere ve turistik değerlere kadar daha pek ayrıntı bilgiye ise dünya kategorisi üzerinden ulaşılıyor. Burcunuzun özelliklerini ve ruh halinizin dış dünya ile bağını öğrenmek için Astronolog uzman Susan Miller’in yorumlarını okuyabilir ve burcunuza dair yeni bilgiler öğrenebilirsiniz. Güncel hayata dair bilgiler öğrenmek istediğinizde, ilginç haberlerin yayınlandığı kategoriyi ziyaret edebilirsiniz. Elektronik aletlere karşı merak duyuyorsanız, teknoloji sayfasında yer alan güncel içerikleri okuyabilirsiniz.

Neotempo üzerinde bir diğer ilgi gören kısım ise testler ve videolar olarak karşınıza çıkıyor. Aşk, kişilik ve psikoloji alanında uygulanan testler, portalın hem tıklanma sayısı hem de genel müşteri memnuniyeti üzerinde büyük bir rol oynuyor. Sistem üzerinde, üstelik seyahatten sağlığa ve hatta ilginç-komik olaylara kadar daha pek çok video izlenmeyi bekliyor.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments