İnsan olmanın en güzel yanı da ‘’Böyle bir dünya mümkün mü?’’ sorusunun milyonlarca kez çeşitlenebilecek olmasıdır. Her kafadan farklı bir ses çıkar, herkes kendi fikrinde, hayalinde bir dünya yaratır. Bu yaratılan fikirler, sorulan soruların cevapları öyle çeşitlenir ki bugün yaşadığımız rengârenk bir dünya oluşuverir. Bu çeşitlilik, renklilik müthiş keyifli bir şeydir. Tarihimizde bugüne gelen birçok alanı bize doğuran da işte bu çeşitliliktir.

Sektörler, kendi alanlarında bölünür, çoğalır. Yeni işler, iş grupları ortaya çıkar. Bu iş gruplarından bazı firmalar farklı şeyler yaparak yaratıcılıkları öne koyar. Kısacası her sektör kendi içinde kocaman bir gökkuşağıdır. Bazen de maalesef insanlar aynı renge takılır kalır, yenileri keşfetmek vazgeçer, geleneğin peşine düşer. Böylelikle yeni olan güzel şeylerin tadını çıkarmayı ya da onların farkına varmayı hiçbir zaman tadamaz. Ben geleneklerden kopup yeni şeylerin peşine düşmek konusunda adeta bir taraftarım. O yüzden bugün keşfedilen yeni bir şeyden bahsedeceğim sizlere.

Kimsenin kolaylıkla aradığını bulamadığı, ama mecbur kaldığı, göz yoran, bilgi kirliliği içeren emlak sektöründen bahsedelim. Emlakçıların bile kiralanan ya da satılan evleri vitrininden günlerce kaldırmadığı bu sektörde güncel olmak oldukça önemlidir. Sadece güncel olmakla kalmayıp, yeniliklerden bahsetmek, projeler sunmak, ilan çeşitliliğine önem göstermek, sade ama dopdolu bir tasarımla yerini almak önem sırasında başı çeken unsurlardır. Bahsettiğim bütün bu fikirleri uygulamaya döken güzel bir site: Emlak Sergisi.

Sağında solunda alakasız reklamlar bulunmayan, ziyaretçilerini aradığı şeyden uzaklaştırıp yönünden saptırmayan bu site, sadeliğiyle üst sıralarda yer almayı hak ediyor. Öyle ki, bazen bir siteye girersiniz, aramadığınız ürünlerin reklamlarını öyle yerlere koyarlar ki üzerine tıklamak zorunda kalıp bambaşka yerlere gidersiniz. Bu durumda kullandığınız sitelerin bu tür reklamlardan uzak olması gerekir ki Emlak Sergisi işte bunları gayet güzel bir şekilde başarmış. Aynı zamanda binlerce ilan barındırması ve bu ilanların düzenli bir şekilde olması diğer emlak sitelerinin önüne rahatlıkla geçmesini sağlıyor. O yüzden girdiğiniz zaman birçok kategorinin arasından istediğiniz ilanı rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Halen ev arıyorsanız, durmayın, ziyaret edin.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments