Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği Galata Tıp

Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği olarak da hizmet vermekte olan Galata tıp merkezinde, her alanda uzman hekimlerimiz tarafından tüm işlemler ve operasyonlar gerçekleştirilmektedir. Ağız ve diş sağlığı diğer sağlık sorunları kadar önemli olabilecek olumsuzluklar doğurabileceğinden mutlaka düzenli bir şekilde bakımlara ve gerekli işlemlere gerek duyabilmektedir. Ancak en önemlisi dişlerin düzenli olarak fırçalanması gerektiğidir.

Ağız ve diş sağlığı nasıl korunmalı?

Ağız ve diş sağlığının korunmasında en baş ve önemli noktaların başında aşırı asitli ve şekerli yiyeceklerin tüketilmemesi gelmektedir. Ayrıca dişler ile asla sert cisimler( ceviz, fındık ve diğer kabuklu yiyecekler) kırılmamalıdır.  Bu davranışlar diş minesini çatlamasına neden olabilmektedir.

Ortodontik Tedavi de yine bizim bildiğimiz bir diğer ismi ile diş teli tedavisidir. Diş teli tedavisi hem maliyet açısından oldukça yüklü bir tedavi olmanın yanı sıra oldukça da uzun sren ve sabır gerektiren bir tedavi şeklidir.

Ortodontik tedavi nasıl ilerler?

Öncelikle ortodontik tedavi uygulanacak olan kişilerin diş etlerinde herhangi bir problem olmaması gerekmektedir ve diş çürüğü var ise mutlaka tedavi öncesinde bir diş hekimi tarafından tedavi edilmelidir. Daha sonrasında ise Galata tıp merkezinde yer alan hekimlerimizin belirlediği prosedürlerde ortodontik tedavi süresi ilerlemeye başlamaktadır.

Diş eti Kanaması problemi de yine günümüzde birçok kişinin yakındığı ve rastladığı diş ve ağız sağlığı sorunlarından biridir. Genellikle diş etlerinde meydana gelen iltihaplanmaların sonucunda oluşan bu kanamalar fark edildiği an itibari ile hemen bir hekime gidilerek tedavi altına alınmalıdır.

Sağlıklı diş eti nasıl görünür?

Sağlıklı bir görünüme sahip olan diş etleri genellikle soluk pembe renktedir ve oldukça sıkı bir görünüme sahiptir. Sağlıklı olmayan diş etleri ise daha koyu bir kırmızı renktedir ve kimi zaman diş etlerinde şişkinlik de görülebilmektedir. Bu gibi renk farklılığı ve şişkinliklerin olduğu durumlarda hemen bir diş hekimine gitmekte yarar vardır. Siler de Galata tıp merkezine randevu almak için hemen www.galatatip.com.tr ‘yi ziyaret edebilirsiniz.

cloud-server
avatar
  Yorum Aboneliği  
Yorumu Bildir