3 boyutlu yazıcı teknolojisi 2010’lu senelere damgasını vuran büyük bir teknolojik gelişim. Teknoloji geliştikçe 3 boyutlu yazıcılarında kullanım alanları oldukça arttı. Artan bu kullanım alanları sayesinde piyasadaki talep de buna doğru orantılı artınca yepyeni bir sektör doğmuş oldu: 3B Fabrikalar. +90 3B Dijital Fabrika bu sektörde Türkiye’de ilk dünyada ise sayılı kuruluşlardan biri. 2005 yılından bu yana 3B baskı teknolojisi modelleri gerçeğe dönüştüren +90 3B Dijital Fabrika, kısa sürede birçok müşteri edinmiş ve sektörünün lideri haline gelmiştir. Yüksek düzeyde yatırımları ve ileri mühendislik deneyimiyle sektördeki benzerlerinden sıyrılan +90 3B Dijital Fabrika, müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

Konsept model üretimi başta olmak üzere son tüketiciye ulaşan ürünler, özel isteklere göre tasarlanan ürünler gibi çeşitli alanlarda üretim yapan +90 3B Dijital Fabrika bunun yanı sıra acil ihtiyaçları karşılamak üzere parça üretimleri de gerçekleştirmektedir. İhtiyaçlara göre şekillenen çeşitli yöntemlerle her ihtiyaca uygun üretim yapabilen +90 3B Dijital Fabrika farklı sektörlerden farklı müşterileri yaratılarıyla cezbediyor. Kullanılan yöntemler arasında dayanıklılığın ön planda olduğu bir üretim modeli benimsenecekse FDM adı verilen Fused Deposition Modeling kullanılırken detayın ön planda olduğu ince işçilik gerekiyorsa Voxel jet teknolojisi kullanılıyor. Bunun yanında Polyjet, SLS, DMLS, SLA gibi 3B dünyanın aşina olduğu teknolojileri de bünyesinde barındıran +90 3B Dijital Fabrika en güncel teknolojileri müşterilerine sunuyor. Bunun yanı sıra üretim sürecinde farklı materyalleri ürünlerini yaratırken kullanabilen +90 3B Dijital Fabrika farklı amaçlarla üretilen birçok nesneyi amacına uygun bir şekilde yaratabiliyor.

Ürünler hazırlandıktan sonra kusursuzluğu sağlamak amacıyla isteğe göre boya epoksi ve zımpara gibi çeşitli işlemler uygulanarak son alıcısına teslim ediliyor. Aralarında çeşitli üniversiteler, araştırma ve geliştirme merkezleri gibi çeşitli kuruluşların bulunduğu müşterilerine farklı çözümler sunan +90 3B Dijital Fabrika, 3 boyutlu yazıcı teknolojisine ulaşımı olmayan firma ve kişilere bu alanda en iyi hizmeti ulaştırıyor. Kişi ve kuruluşlar gerekli doküman ve materyalleri +90 3B Dijital Fabrika’ya sağladıkları takdirde ürünleri, gelişmiş teknolojilerle donatılmış 3B fabrikada üretilerek onlara ulaştırılabiliyor. 3D piyasasında adından oldukça bahsettiren hatta birçok televizyon kanalında bile haber konusu olan Deniz Karaşahin’in Medikal Atel’i tasarım ve dayanıklılığı biyolojik iyileşme ile entegre ederek 3B yazıcı teknolojisinin en iyi şekilde kullanımları arasına girmeyi başardı. Bu tarzda üretimleri kolaylıkla yaratabilen +90 3B Dijital Fabrika her kesimden müşterinin ihtiyacına uygun çözümler sunuyor.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments