Zaman geçirmenin en keyifli, en güzel yolları arasında internet oyunlarından istifade etmek vardır. Çünkü ücretsiz şekilde yayınlanan ve her zevke uygun şekilde öne çıkan söz konusu oyunlar pek çok çocuk tarafından zevkle tercih edilir. Tarayıcı oyunu olarak genel bir isim ile bilinen bu seçenekler her şekilde ilgi görmektedir. Erkek çocukları için ayrı, kız çocukları için ayrı oyun türleri de bu aşamada dikkat çekerken, oyun tiplerine göre ya da hedef kitle bazında farklı alternatiflere de yönelmek mümkündür. Ancak mutlak olan her yaşa, cinsiyete ya da zevke göre farklı konseptte tarayıcı oyunlarına ulaşılabilmektedir. Bu noktada da kız oyunları dikkat çeker. Çünkü sadece kızlar için hazırlanan ve hedef kitlesinde kız oyuncuları olan bu tür seçenekler hem güzel, hem zevkli, hem de eğitici olabilirler.

Dünyanın pek çok noktasında olduğu gibi ülkemizde de kız çocuklarının internet üzerindeki kaliteli web adreslerinde oyunlar oynadıkları, ailelerin de beğendikleri ya da güvendikleri siteler için gönülleri rahat bir şekilde kızlarına izin verdikleri fark edilebilir. En çok tercih edilen oyunlar arasında ise kuşkusuz ki barbi oyunları da bulunur. Barbie bebekleri küçüklüğünden bu yana alışkın olan ve bu bebekleri fazlası ile seven çocukların mutluluğu için tüm bu oyunları öne çıkarılırken, adres bazında ise en çok tercih edilen noktada yer almak önem taşır.

Binerce, hatta on binlerce kız oyuncunun ziyaret ederek oyunlar oynadığı barbie.gen.tr/ adresinde Barbie bebekler için birbirinden farklı oyun konseptleri hazır beklemektedir. Kimi Barbie bebekler kıyafetlerini değiştirerek kız giydirme oyunlarındaki ana unsur olurlarken, kimi oyunlarda ise çilek kız oyunları, bebek bakımı, köpek ya da kedi beslenmesi gibi konular ana temayı oluşturmaktadır. Kısacası eğlendirdiği kadar da öğreten bir adres olarak bu site farklı bir duruş sergilemektedir. Dileyen herkes her istediği şekilde bu oyunlara göz atarken, oyun oynama sayfalarının altındaki benzer oyunlar bölümü de gayet hoş bir biçimde kullanımdadır. Bu alan diğer seçenekleri de önünüze getirecektir. Şimdi siz de bu oyunları deneyebilirsiniz.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments