Matematik dersini öğrenmem gündelik hayatta ne işime yarayacak diye düşündük hepimiz yıllarca. Ne büyük yanlışmış. Hayatımızın her anının matematik olduğu gerçeğini gözden kaçırmak birçoğumuz için tam bir hayal kırıklığı halini aldı. Maalesef ki sadece okul eğitiminin yeterli olamadığı günümüzde her zaman ek bilgilere ve kaynaklara ihtiyaç duyuluyor. Ek bilgi ve kaynak sıkıntısı çektiğim bir dönemde Okulistik adında bir site karşıma çıktı. İstediğim yerden, istediğim zaman diliminde ders çalışılmasına ve tekrar edilmesine olanak sağlayan bu site sayesinde çocuğumun, yanımda güvenli bir şekilde eğitim almasını sağlarken aynı zamanda bu yararlı eğitime maddi olarak çok uygun ücretlerle sahip olmuş oldum.

okulistikMatematik dersini pek sevmeyen bir evlada sahibim. 7. sınıf Matematik dersinin konularından biri olan yüzde hesaplama yeğenimin en büyük problemi idi. Hâlbuki eminim 10 yıl sonra en çok karşısına çıkacak konu bu olacak. Malum her yerde, alışverişlerde etiket fiyatı üzerinden yüzde hesaplama söz konusu. Okulistik sitesinde videolu anlatımın yanı sıra her konu için örnek çözümler, konu testleri, hazırlık ve online değerlendirme sınavları, hatta elektronik kitaplar dahi mevcut. Temel derslerle ilgili bütün konu anlatımları var. Ders izledikten sonra etkinlik yapmak mümkün. Böylece konuyu çok daha iyi kavrayabiliyor çocuk.

Yüzde hesaplama konusuna oldukça başarılı bir şekilde öğrenen hatta kendi öğrenmekle kalmayıp videoda izlediklerini arkadaşları ile de paylaşmaya başlayan oğlumun bu halini gördükçe çok mutlu oluyorum. Milli Eğitim Bakanlığı müfredatıyla uyumlu olan ders içeriklerine sahip olan Okulistik interaktif öğrenme sistemi ile matematik dersi artık çok daha zevkli ve anlaşılır. Okulistik yüzde hesaplama gibi zor konularda bile pratik anlatımıyla öğrenciyi sıkmadan, içine çekerek dersi keyifli hale getirirken, aynı zamanda konu tekrarını sağlayan uygulamalarıyla istediğim yerden özel hocaya ulaşabilme hissini ve kolaylığını sağlıyor.

Ders çalışmanın bir eziyet olmadığını çocuklarınıza göstermenin en kolay yolu haline gelecek olan bu siteye bütün velilerin girip, incelemesini tavsiye ediyorum. Tembel çocuk yoktur, doğru ders anlatım vardır

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments