Dünya geneline yayılıp, 212 bini geçkin çalışanı bulunan EY; kendisine başvuran firmalar için daha iyi çalışma koşulları sağlamayı amaçlayan ve bu amaçlar doğrultusunda marka değerini yükselten bir kuruluştur. EY kuruluşunun hizmet verdiği; danışmanlık, kurumsal finansman, bağımsız denetleme ve vergi alanlarında ortak politika güderek en iyi marka olma kalitesini korumuştur.

Pek çok sektörde pek çok markaya hizmet veren EY için temel global hedefler vardır. “Globalleşmek” kelimesi ile adlandırdığı hizmeti için, bu hizmet ile ülkelerin refah seviyelerini de yükseltmek amaçlanmıştır. Globalleşmenin en temel yolu telekomünikasyonu tam anlamıyla kullanabilmektir. Bu yüzden EY Türkiye bünyesi olarak ilk hedef teknolojik gelişmeleri takip etmek ve uygulamaktır.

EY Türkiye, benzerlerinden farklı olarak girişimciliğe ve inovasyona da değer vermektedir. Düşük bütçeli küçük firmalardan, değeri milyon dolarlar eden büyük şirketlere kadar ayırım yapmadan destek ve hizmet veren ET Türkiye, bu anlamda her yıl Dünya çapında olmak üzere “Yılın Girişimcisi” adı altında yarışmalar düzenlemektedir. Bu yarışmaya her yıl neredeyse 6500 kişiden fazla girişimci katılmıştır. “Yılın Girişimcisi” yarışması her yıl düzenli olarak Monako’da düzenlenmektedir. “TurkEY news” adı altında Türkiye’de ki gelişmeleri başta olmak üzere; EY bünyesi olarak katkı sağladığı tüm kuruluşların gelişimlerini paylaştığı, üç ayda bir yayımlanan kurumsal dergisi de mevcuttur.

Benimsediği politikalar arasında; girişimcilikten sonra kültür paylaşımı gelmektedir. Kültür paylaşımının, uluslararası pazarda büyük önem taşıdığını düşünen kuruluş için temel hedeflerden biri; “müşteri globalleşmesi” dir. Globalleşmek, girişimcilik, kültür paylaşımı gibi hedeflerden sonra “kapsayıcılık” adı verilen durum için de önemli çabaları bulunan EY; “terfide eşitlik” politikası benimsenmektedir. Bu politika ile tamamen personel başarısının artırılması ve aradaki rekabetin olumsuz sonuçlanmaması amaçlanmıştır.

Çalışanların sesini duyurabilmesi ve düşüncelerinin dikkate alındığını bilmesi her zaman her sektörde başarıyı arttırıcı etmenler olarak değerlendirilmiştir. Başarıda katkısı bulunan etmenler, “kapsayıcılık” faktörü ile yakından ilgilidir. Ey Türkiye, çalıştığı tüm firmalarda bu tür konulara öncelik vererek başta; personel motivasyonunu arttırmayı daha sonra ise firmanın sektördeki yerinin sağlamlaştırmayı amaçlamıştır. Tüm çalışmalarını sistematik bir biçimde, özenle yürütmüştür.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments