Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır staj ve diğer işlerim yüzünden pek bloguma önem veremiyorum. Yazıları reklam ajansı yönetiyor ancak yavaş yavaş yeni tema ve güncel konularla döneceğim. Ben burada olmasam bile aklımda hep geliştirmekteyim. Lafı uzatmak istemiyorum, bugün sizlere geçen sene katıldığım indir.com mobil uygulama yarışmasının bu sene ki organizasyonunu anlatacağım. Ancak geçen sene finalist olmuştum pek hak ettiğimi sanmıyorum ve bu sözümüde açıklayacağım. Çok heyecanlı bir şekilde blog uygulamamı yapmıştım, Google Play hesabı alıp yüklemek istedim ve bu konuda acemiydim baya hazır sistemler kullanarak yaptığım uygulamayı yayınladım. 1 Hafta sonra yarışmayı gördüm öylesine katılayım dedim yaklaşık 2 – 3 ay sonra halk oylaması açıldığını gördüm. Bazı sosyal mecralarda paylaştım ve öğretmenlerim destek olmak istedi bende hayır demedim, hiç finale kalamam sanıyordum ancak açıklandığında kendi ismimi gördüm. Ancak daha çok emek verilen ve kazanması gereken uygulamalar vardı, geride çekilmek istemedim.

Aradan zaman geçti ve indir.com ekibi benim ile iletişime geçti ODTÜ’de Android Geliştirici Günleri için sunum yapacağımız söylendi. Bizimde ilk deneyimlerimiz olduğu için arkadaşlarla baya çalıştık ve o an geldi. Her şey aklımdan silindi ismimi bile unutmuştum her neyse Hasan Yaşar abim bizlere motivasyon verdi ve çıkıp elimizden geldiği kadar sunduk. Her şey buraya kadar güzel sıra geldi büyük finale kazanan açıklanacağı sıra İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi’ne davet edildik. Ben amcam ile yola çıktım Alican Aslan arkadaşım da Giresun’dan yola çıktı. Tabi hiç İstanbul’a gitmediğimizden biraz gezmek istedik saatler geçti, bu arada fotoğraf çekmekten şarjım bitti. Bende amcamdan ayrılıp Alican ile buluştum sonra final için üniversiteye gidecektik Alican çok uzak olduğunu söyledi ve gelemedi bende tekrardan telefon şarj yeri arayayım amcamı bulayım derken derken zaman baya geçti ve finali kaçırdım. Bundan 1 sene sonra öğrendim ki indir.com ekibinden bir çalışan facebooktan İstanbul’da olduğumu görüp bütün işlerini bırakmış ve beni aramış. Tabi her şey için çok geçti bu güzel organizasyona katılmak nasip olmadı ve herkesin güvenini yitirdim. Ancak buradan çok öğrendiğim şey oldu ki artık direk hedefe yöneleceğim.Ben bütün organizasyonda yaşadığım aksaklıkları ve olumsuzlukları anlattım, bu sene katılacak arkadaşlar için yol göstemek istedim.

Merakla Beklenen “indir.com Mobil Uygulama yarışması 2016” Başlıyor!

Şimdi de bu seneki organizasyon hakkında biraz bilgilendirme yapacağım, ben bir ekip oluşturabilirsem katılacağım ancak bireysel katılmayı düşünmüyorum. Bu sene 3. düzenlenen yarışmanın bazı kuralları var.

Yarışmaya katılacak olan uygulamaların 1 Ocak 2016 tarihinden sonra uygulama marketlerde yayınlanmış olması gerekiyor.Üçüncüsünü düzenlediği yarışma ile bu yıl yeniliklere imza atan indir.com, 7’den 70’e herkesin katılımına açık olan yarışmaya ek olarak bir de sadece Üniversitelilerin katılımına açık olan bir yarışma düzenliyor. Ayrıca bu yarışmanın ödül töreni, finale kalarak birinci olan katılımcının öğrenim gördüğü Üniversitede yapılacak. Katılımcıların, geliştirdikleri uygulamaları tanıtma imkanı bulacağı yarışmada ayrıca, finale kalarak ilk 3’e giren katılımcılar birbirinden değerli ödüllere sahip olacaklar.

Birazda ödüllerden bahsetmek istiyorum;

Diğer ödüllerin neler olacağı ilerleyen günlerde duyurulacaktır.

Birinci; 1 hafta Silikon Vadisi tatili (San Francisco), bukalemun.com’dan 5000 TL değerinde ASO hizmeti, indir.com’dan 5.000TL değerinde reklam.

İkinci; Antalya’da 1 hafta tatil, indir.com’dan 2.500TL değerinde uygulamanın tanıtımı.

Üçüncü; Antalya’da 3 gün tatil, indir.com’dan 1.000TL değerinde uygulamanın tanıtımı.

Üniversitelilere Özel Ödül!

Yarışma birincisine verilecek olan ödüllere ek olarak sadece “Üniversiteliler İçin Mobil Uygulama Yarışması” kazananına Silikon Vadisi tatilindeki ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 5000 TL nakit para ödülü verilecektir.

Üniversiteliler için ”indir.com Mobil Uygulama Yarışması 2016” Takvimi

Yarışma Başlangıcı: 1 Ocak 2016 Son Başvuru: 30 Ağustos 2016

Halk Oylaması: 5 Eylül 2016

Jüri Değerlendirmesi: 10 Eylül 2016

Mobil Etkinlik: Ekim Ayında Sadece Üniversite öğrencilerin katılımına açık olan “Üniversiteliler için indir.com Mobil Uygulama Yarışması” ödül töreni, 2016 Ekim ayında yarışmayı kazanan katılımcının öğrenim gördüğü Üniversite’de yapılacaktır. Örneğin; kazanan öğrenci Celal Bayar Üniversitesi’nde öğrenim görüyorsa, ödül töreni Manisa’da Celal Bayar Üniversitesi’nde düzenlenecek olan Mobil Etkinlik’te gerçekleştirilecek. Ayrıca bu etkinliğe tüm öğrenciler davetli olacak.

Yarışma katılım formu

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments