Milletçe değer verdiğimiz, halk kahramanı olarak gördüğümüz kemal sunal nereli diye merak ediyorsanız bu içeriğimizi mutlaka okumalısınız. Kemal Sunal’ın çevirdiği 82 filmiyle girmedi ev, fethetmediği gönül kalmamıştır. Ölümünün üzerinden 15 yıl geçmiş olmasına rağmen hala insanlar, daha önce yüzlerce kere izledikleri filmlerini, ilk günkü hevesle izlemeye devam eder. Çoğu insan için Kemal Sunal, izledikleri filmdeki adamın ta kendisidir. Biz bu yazımızda Kemal Sunal’ın kendi hayatı hakkında bilgiler sunarak, sevenlerine sanatçıyı daha iyi tanıtmayı amaçladık.

Kemal Sunal’ın Ailesi

Kemal Sunal, 1944 yılında 10 Kasım’da doğmuştur. Doğum gününü 10 Kasım’da kutlamak istememesi sebebiyle doğum günü 11 Kasım olarak bilinir. Peki, Kemal Sunal Nereli? Kemal Sunal İstanbul’da doğup büyümüştür. Babası Mustafa Sunal, Annesi Saime Sunal ve kardeşleri Cemil ile Cengiz Sunal’la oluşan Kemal Sunal’ın ailesi aslen ise Malatya’lıdır. Kemal Sunal 1975 yılında Gül Sunal ile evlenmiş, Ali ile Ezo adlarında iki çocuk sahibi olmuştur.

Kemal Sunal’ın Eğitim Hayatı

Kemal Sunal, eğitime verdiği önemle bilinen bir kişidir. İlkokulda Mimar Sinan İlkokulu’na giden Sunal, Vefa Lisesi’ndeki öğrenciliğini 11 yılda ancak bitirebilmiştir. Marmara Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nde başladığı eğitimini de çok uzun sürelerde tamamlamak zorunda kalan Sunal, 50 yaşından sonra yüksek lisans eğitimini, tez konusu olarak kendisini araştırarak yapmıştır.

Kemal Sunal’ın Sanat Hayatı

Kemal Sunal, lise yıllarında tanıştığı Müşfik Kenter ile tiyatroya, kendisini keşfeden Ertem Eğilmez ile de sinemaya adım atmıştır. Kemal Sunal, rol aldığı ilk film olan, Tatlı Dillim adlı filmi sinemada seyrederken insanların, onun yüzünü gördükçe güldüklerinden bahsetmiştir. Henüz ilk filminde seyircinin ilgisini çekmeyi başaran Sunal, bu başarısını her filmiyle daha da taçlandırmıştır. Oyuncunun Salako, Hababam Sınıfı, Kapıcılar Kıralı, Süt Kardeşler, Çöpçüler Kralı gibi unutulmaz onlarca filmi vardır. Özellikle Şaban Oğlu Şaban, Orta Direk Şaban gibi Şaban serisi haline gelen filmlerle sanatçı adeta bu tiplemeyle özdeşleşmiştir.

Kemal Sunal’ın Vefatı

Ünlü oyuncu bilindiği üzere 3 Temmuz 2000 yılında vefat etmiştir. Uçak korkusu olduğu bilinen Kemal Sunal, Balalayka filmi çekimleri için oğlu ile bindiği uçakta kalp krizi geçirmiştir.

Kemal Sunal nereli sorusu bizlere, ünlü oyuncunun hayatının kapılarını aralamamızı sağlayacak bir anahtar görevi görmüştür. Filmlerinde Anadolu çocuğu olarak bilinen Sunal için, Kemal Sunal nereli,sorusu Kemal Sunal’ın şahsi hayatı hakkında yaptığımız araştırmanın ilk basamağını oluşturur.

Source: http://purtukal.com/biyografi/kemal-sunal-nereli.html

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments