Windows 10 ile ilgili bir önceki yazımızda Windows 10 kurulumu için gereken Windows 10 ISO dosyasını Microsoft’un sitesinden nasıl indirebileceğinizi anlatmıştık. Aşağıdaki linke tıklayarak bu yazımıza ulaşabilirsiniz.

Windows 10 Türkçe İndir

Eğer bağlı olduğunuz kablosuz ağ şifresini unuttuysanız endişe etmenize gerek yok. Bu yazımızda ise Windows 10’da kayıtlı kablosuz ağ (Wi-Fi) şifrenizi nasıl öğrenebileceğinizi anlatacağız.

Bağlı olduğunuz her kablosuz ağ şifresi Windows 10 tarafından kaydediliyor. Bu yüzden şifre öğrenme işlemi için harici bir programa ihtiyacımız olmayacak.

Windows 10’da kayıtlı kablosuz ağ (Wi-Fi) şifresini öğrenmek diğer Windows sürümlerinde olduğu gibi oldukça basit. Aşağıdaki 5 adımı sırasıyla uyguladığınızda herhangi bir sorun yaşamadan kayıtlı şifrelerinizi öğrenebilirsiniz.

Windows 10’da Kayıtlı Kablosuz Ağ Şifresi Nasıl Öğrenilir?

 1. İlk olarak Sağ alt kısımda bulunan simgelerde Kablosuz Ağ simgesine tıklıyoruz. Daha sonra karşınıza çıkan ekranda Ağ Ayarları seçeneğine tıklıyoruz.

  Windows 10'da Aktif Kablosuz Ağ Listesi
  Windows 10’da Aktif Kablosuz Ağ Listesi
 2. Karşımıza gelecek olan ekranda Ağ paylaşım merkezi seçeneğine tıklıyoruz.

  Windows 10'da Ağ ve Paylaşım Merkezini Açma
  Windows 10’da Ağ ve Paylaşım Merkezini Açma
 3. Bu ekranda Etkin ağlarınızı görüntüleyin kısmındaki Bağlantılar seçeneğini karşısında bulunan Wi-Fi seçeneğine tıklıyoruz.

  Windows 10'da Bağlı Bulunulan Kablosuz Ağ
  Windows 10’da Bağlı Bulunulan Kablosuz Ağ
 4. Bununla beraber karşımıza Wi-Fi durumu ekranı gelecektir. Ve bu ekranda da Kablosuz özellikleri seçeneğine tıklıyoruz.

  Windows 10 Kablosuz Ağ Durumu
  Windows 10 Kablosuz Ağ Durumu
 5. Daha sonra karşımıza bağlanmış olduğumuz modemin Kablosuz ağ özellikleri ekranı gelecektir. Bu ekranda üsteki seçeneklerden Güvenlik seçeneğine tıklıyoruz. Ağ güvenlik anahtarı yazan yerin karşısında ki kutuğun içinde ki noktalar sizin Wireless şifreniz oluyor. Bu noktaları karakter haline çevirmek için Karakterleri göster kutucuğunu işaretleminiz yeterli olacaktır.

  Windows 10 Kablosuz Ağ Özellikleri
  Windows 10 Kablosuz Ağ Özellikleri

Bilgisayarınıza kayıtlı olan Windows 10’da Kablosuz Ağ (Wi-Fi) Şifresi Öğrenme işlemi bu kadar. Umarım bu makale siz değerli kullanıcıların faydasına olmuştur.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments