Merhaba arkadaşlar, bildiğimiz gibi akıllı telefonlar günlük yaşantımızın vazgeçilmez öğelerinden biri oldu, hem iş hemde günlük yaşantımızda birçok işimize yarıyor oluşundan dolayı ellerimizden düşmemekte. Özellikle işlerimiz için de yoğun olarak kullanıyor olduğumuz cihazlarımızda birden fazla değerli bilgi saklamaktayız. Uzun vade de cihazlarımızda yaşanabilecek problemleri de göz önünde bulundurmamız gerekecektir. Bildiğiniz üzere telefonumuz ani bir problem yaşadığında içerisinde bulunan bilgilerimizin tekrar işimize yaradığında elimizin altında olmasını isteriz. Ancak telefonumuz bozulduğunda bazen bu bilgilere tekrar erişmek mümkün olmayabilir.

Ancak IOS cihazlarda iCloud Drive ve yedekle seçenekleri sayesinde telefonumuzu her an bilgisayara yedekleyebiliriz. Üstelik içerisindeki tüm öğelerle birlikte. Buradan hareketle telefonumuzda oluşan ani bir problem sonrası hafıza kaybı gibi bir durumla karşı karşıya kaldığımız da bu geri yükleme noktalarından telefonumuzu geri yükleme imkanına sahip oluruz.Yaptığınız önemli bilgi kayıtlarından sonra telefonunuzu yedeklemeniz de daima fayda var. Bunları sürekli manuel olarak yapamayacağınızı düşünüyor iseniz aynı yedekleme ayarlarından Wireless bağlandığımda ya da şarja takıldığında yedekle şeklinde olan menü uyarılarını takip edebilir sizin için en uygun yedekleme imkanına sahip olabilirsiniz.

Özellikle yapılan güncellemeler ve diğer faaliyetlerden sonra işinize yarayacak bu bilgiler ile kullanımlarınızı bir üst seviyeye çıkarabilir, ayrıca dosyalarınızı kurtarmak için telefoncu veya bilgisayarcılara ücret ödeme durumundan da kurtulabilirsiniz. Bu yüzden adımları dikkatli uyguladığınız takdir de bu durumdan kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Bu sayede silinen dosyalarınıza erişim sağlayabilir, güvenle kullanabilirsiniz.

Eğer bilgisayarınızda veri kaybı yaşadıysanız, recuva veya phoenix stellar data recovery gibi basit programlar kullanarakta işleminizi kolayca halledebilirsiniz. Diğer konularımıza göz atmanız dileği ile, okuduğunuz için teşekkürler!

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments