İngilizce hayatımızı öyle çepeçevre sarmaladı ki her nereye kafamızı çevirsek karşımıza bu dil çıkar oldu. Bilenler için hiç sıkıntı olmaz elbette ama ya bilmeyenler? Yada çalışıyorum ama bir türlü olmuyor diyenler? işte sırf böyle söylemek bile kişinin yerinde sayması için yeterli bir nedendir. Hâlbuki dünyanın yarısından fazlasının İngilizce konuştuğu düşünülürse sıkıntının kendimizde olmadığını anlamamız gerekir. Sıkıntının asıl kaynağı hem size doğru kişinin öğretmiyor oluşu hem de doğru materyallerden yardım alınamamış oluşudur. Bu yüzden kişiler artık öğrenme yöntemleri ve eğitmenleri ince eleyip sık dokumaktadır. Böyle bir durumda da kişiler akıllarına yatan ve en rahat ve sıkıntısız çalışabileceği İngilizce Kurslarını seçmek için çaba sarf etmektedirler. Sonuçta hem maddi olarak hem de manevi olarak kişilerden bir götürüsü vardır.

İngilizce öğrenmek günümüzde birçok insana sıkıntılı bir süreç olarak görünebilir ancak internetin hayatımızda bu kadar aktif kullanılması bu süreci en rahat şekilde atlatmamıza olanak sağlamaktadır. Bu nedenle internet üzerinden kurulan sanal kurslar İngilizce öğrenmek isteyen kişiler tarafından tercih edilen öğrenme ortamlarından biri haline geldi. Böyle bir durumun oluşmasında elbette ki evde rahat bir şekilde kıyafet olarak hazırlanmadan, ayaklarını uzatarak çalışmak öğrenmek isteyenlere oldukça cazip gelmektedir. Bir de öğretme yöntemleri kişi için tercih edilen yöntemlerden biri ise internetten yararlanmamak olanaksız hale gelmektedir. Konuşarak öğrenme yöntemi ile kişilere alışılagelmiş öğrenme yöntemlerinin haricinde bir metot sunan konusarakogren.com.tr sitesi son zamanların en popüler internet üzerinden İngilizce öğreten web sitelerinden biri haline geldi. Bunda elbette ki kursun başarı oranının yüksek oluşu yatmaktadır. Anadili İngilizce olan eğitmenler ile İngilizce Diyaloglar kurmayı öğrenme yöntemi olarak seçmiş olan kursa talep gün geçtikçe artmaktadır. Sadece site üzerinden basit diyaloglar kurmak üzerine değil kişilere İngilizce öğrenme adına her türlü yardımda bulunulmaktadır. Örneğin kişilerle diyaloglar kurulurken eğitmen kişinin eksiklerini görmekte ve ona göre gelişim sağlaması için yönlendirmektedir. Bununla beraber kişinin göstereceği çaba da oldukça önemlidir. Sadece kurs üzerinden dil öğrenilmesi oldukça zor olacağı için kursla beraber İngilizce her alanda kullanılmaya başlanmalıdır. Sosyal hayatta da sizin gibi İngilizce öğrenmek isteyen kişilerle sürekli İngilizce sohbet ortamı kurmanız sizin için oldukça yararlı olacaktır.

Konuşarak öğrenme yöntemi kişiler üzerinde faydalı olmaktadır. Çünkü bu süreç zorunlu olarak değil sohbet ortamında yaşanacağı için kişi sıkılmayacak ve bu işi bir mecburiyet olarak algılamayacaktır. Bu da kişiye zevk verecek ve hedefe yaklaşma noktasında motive edecektir. Konuşarak öğren sitesinin bir de blog sayfası vardır. Kişilere İngilizcenin hayatımızda oluşturduğu tüm durumları konu edinerek çeşitli yazılara sayfalarında yer vermişlerdir. Mesela bunlardan biri olan http://www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-meslekler/ satırına tıkladığınızda mesleklerin İngilizce karşılıkları karşınıza gelecek ve öğrenmek için çalışmaya başlayacaksınız. Bu da sayfanın amacına uygun hizmet ettiğinin bir göstergesi olacaktır.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments