Merhaba arkadaşlar bugün sizlere Windows 10 hakkında bazı bilgiler ve indirme linklerini vereceğim. Bildiğimiz gibi Windows 10 hızla yayılmaya başladı ve Windows işletim sistemi kullananların çoğu güncellemeyi yaptılar bile, çünkü diğer işletim sistemlerine destek yavaşça çekilecektir.

Sizler için yeniden üzerinden geçmek istiyorum. Başlat menüsü Windows 7 gibi oldu yani metro sürümü değil, buda kullanıcılarının büyük bir beğenisini kazanmış durumda. Xbox ve diğer işletim sistemleri ile entegrasyonlu bir biçimde çalışmaktadır. Ücretsiz olması ve Internet Explorer‘in yerini Edge tarayısına bırakması ile çok ilgi çekmiştir. En iyi özelliği son olarakta Microsoft hesabı ile tam uyumlu çalışmasıdır.

Performans açısından da kendini çok geliştiren Windows 10 yeni güncellemeler de dahada gelişeceğe benziyor. Bunun yanı sıra kurulumunu da sizlere anlatmak istiyorum. Adım adım aşağıdan izleyerek yapabilirsiniz. Şuan 2 sürüm vardır, siz listeden istediğinizi seçmelisiniz.

Sürüm 1 – Windows 10 Pro Türkçe İndir
Sürüm 2 – Windows 10 Home Türkçe İndir

Windows 10 seçtiğiniz sürümü yüklemek için yapmanız gerekenler şunlardır;

1. Adım: Üstten istediğiniz sürümü seçiniz ve gelen siteden mimari seçerek indiriniz. (Mimari ne derseniz x64 ve x32 olan yerlerdir, bunu sistem ayarlarınızdan görebilirsiniz.)

2. Adım: Bilgisayarınıza indirdiğiniz MediaCreationTool.exe dosyasına mause ile çift tıklayın ve çalıştırın.

3. Adım:

1- Kendi bilgisayarınızda kullanmak istiyorsanız, bu sürümü yükselt alanına tıklayıp yolu izleyebilirsiniz.

yada

2- Başka bilgisayara kurmak istiyorsanız, başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluştur alanına tıklayıp mimari ve dil seçerek ilerleyebilirsiniz. Karşınıza gelen alandan USB belleğe direk çekebilirsiniz. İstemiyorsanız ISO olarak kayıt edebilirsiniz. Hatta Windows güvencesi ile temiz kurulum !

Unutmayın bu dosyaları Microsoft sunucularından en son hızda indireceksiniz, araya başka siteler girmiyor. Daha hızlı indirmek için Internet Download Manager türü uygulamaları kullanabilirsiniz. Bu sizin için avantaj olacaktır. Eğer yapamadığınız veya zorlandığınız yerler olursa yorum olarak belirtebilirsiniz. Bu yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim, sağlıcakla kalın.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments