Merhaba arkadaşlar, uzun bir tatil molasından sonra, çok enerjik biçimde blog yazmaya devam ediyorum. Önceki 15 konu otomatik olarak paylaşıldığı için pek okumanızı önermem. Bugün sizlere çoktan tanıdığım ancak detaylı olarak yeni yeni tanıştığım arkadaşlarımın yaptığı işin önemini ve onları sizlere tanıtacağım. Şuan söyledikleri şarkılar 3 – 5 tane ancak insanı gerçekten etkileyebiliyorlar. İşte yeteneğinde en önemli yeri burası; insanı etkilemek.  Arkadaşlarımı tanıtarak başlamak istiyorum, eğer yapabilirsem ufak bir röpörtaj da yapabilirim aslında.

aylinotluAylin Hasret Otlu
Aylin arkadaşımın memleketi benim ile aynı yani oda Sivaslı, şuanda Cumhuriyet Üniversitesini kazandı ve Makina Mühendisliği okuyacak. Hobisi bu makaleden de belli olduğu gibi sokak sanatçılığı yapmak, çaldığı ensturmanı ise gitar ve 2 senedir onun ile baş başa.

 

sonerkayaSoner Kaya
Soner arkadaşımın memleketi Trabzon ve Kemençe çalmayı çok seviyor. Şuanda Gazi Üniversitesi’ni tutturmuş durumda. Okuduğu bölüm ise Basım ve Yayın Teknolojileri.

 

Sokak Sanatçılığı ve Zorlukları Nelerdir ?

Sokak sanatçılığı kaba tabirle her baba yiğitin harcı değildir. Çünkü binlerce kişinin karşısında ANKARA/TUNALI’da çalmak benim aklımın ucundan bile geçmez. Hatta “sokak sanatçıları saygı duyulacak insanlardır, para için yapan yapmayan hepsine sonsuz saygı duymak gerekir. Yaptıkları iş büyük cesaret ister. uludağ sözlük”. Sokak sanatçıları sokaklara neşe ve renk verirler, özgürlüğü en iyi yansıtan onlardır.

Aylin ve Soner’in Bir Tane Şarkısı Tümünü Gör

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments