Merhaba arkadaşlar, yorucu bir haftadan sonra tekrar sizlerleyim. Bu sürede başıma bir sürü sorun geldi ama şükür hepsini atlattım şuan tamamen projelerime ve bloguma yönelmiş durumdayım. Siteyi yeniden canlandırmak için bir mim düşündüm, birkaç gün öncede durum olarak atmıştım ve ilgi çektiğini gördüm. Bu mimde sizden istediğim bazı sorular olacak, cevaplarsanız hem kendi aramızda ücretsiz link alışverişi yapmış olacağız. Yanı sıra sizlerinde bazı düşüncelerini okumuş olcağım. Pek uzatmak istemiyorum yazıyı hemen sorulara geçip kendi mimimi yazacağım.

İlk sitemin oluşturma tarihi ve amacı nedir ?

Öncedende bilgisayara ilgim vardı ama evde internetim yoktu, bende 2011 in sonlarına doğru internet kafede facebook’ta gezerken öğretmenimin internet sitesinin olduğunu gördüm. Sitesinde matemetik soruları vs şeyler paylaşıyordu, benimde ilgimi çekti ve bedava site kurma gibi araştırmalar yaptım. Karşıma birçok webmasterin ilk başlangıcı olan tr.gg platformu ile çıktı. Hiç bilgim yoktu hatta sitenin amacı bile yoktu, ama pagerank bile almıştı. Nasıl aldığına hala şaşırıyorum. O zamanlar çok başarılı olduğumu düşünüyordum hatta ofis açmak bile geçti aklımdan ama gelinde bir çocuğa laf anlatın işte 🙂

İlk sitemin adresi nedir ?

http://www.erdemsoft.tr.gg (Gülmek Serbest)

İlk sitemden bir görüntü

Benim elimde bir youtube videosu var ben sizinle onu paylaşmak istiyorum.

Mimlediklerim; Bu durumdaki etiketlediklerim başta olmak üzere cevaplamak isteyen herkes.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Burak Göç
Burak Göç
5 yıl önce

Ne var ki, ben öyle TR.GG’ye kadar düşmemiştim. İlk amatör manada başladığım blogum bilgeyazar.blogspot.com adresiydi (şuanki ile alakası yoktur.) Daha sonra trafik artınca daha profesyonel olması için Domain ile WordPress’e geçmiş ve en sonunda yurtdışı seyahatim için xxxx haneli bir rakamdan satmıştım. Bugün en büyük pişmanlıklarımdan biri de kuşkusuz o projemi satmış olmamdır. Ondan sonra bir daha aynı heves ile hiçbir projeme sarılmamıştım.