Açık dünya efsanesi GTA 5’in PC sürümünü sisteminiz kaldırabilir mi? GTA 5 Sistem Gereksinimleri ve Hileleri haberimizde.

Bildiğiniz üzere GTA 5 PC sürümü geçtiğimiz günlerde piyasaya sürüldü. İlk gece ise sunucuların çökmemiş olması oldukça şaşırtıcı karşılandı diyebilirim. Çünkü ülkemizde o kadar fazla kişi aynı anda oyuna girdi ki ben kesin çöker diyordum. Oyunun bu kadar çok tutulması üzerine oyuncular doğal olarak GTA 5 Sistem Gereksinimleri bilgisayarımı karşılar mı diye düşünmeye başladılar. Bilindiği üzere GTA 5 oldukça yüksek sistem isteyen bir oyun. Bu nedenle pek çok oyuncunun bu konuda hayal kırıklığı yaşadığını düşünüyorum. Minimumum altında olan sistemlere sahip kişilerin ise kesinlikle oyunu yüklemesini tavsiye etmiyorum. Çünkü o şekilde yavaş yavaş oyunu oynamak gerçekten işkenceye dönüşebiliyor.

Her neyse gelelim diğer konumuza. Sistemlerinin yettiğini gören oyuncular (bunlara şanslı kesim diyebiliriz) oyunu yükleyip bir süre keyfine baktıktan sonra her GTA oyuncusunun doğal olarak yapacağı şeyi yapmaya başladılar. Yani nasıl ölümsüz olabilirim? nasıl sonsuz cephaneye kavuşurum? şu son model aracı nasıl hemen alırım? gibi sorular kafalarımızda dönüp dolaşmaya başlayınca herkes GTA 5 Hileleri içeriğini öğrenmek için internete saldırdı. Şahsen ben oyunlarda hile yapmaya gerçekten karşıyım. Fakat Grand Theft Auto 5 gibi bir oyunun tadına varabilmek için bir yerden sonra hile yapmamak elde değil. Sonuçta açık dünya tarzında bir oyun ve işin cıvığını çıkarmamak olmaz.

GTA 5 Sistem Gereksinimlerine baktığımızda bizlerden en düşük işlemci olarak Intel Core 2 Quad modelinin istendiğini görüyoruz. Eşdeğer şekilde AMD Phenom 9850 işlemcide minimum gereksinimlerde yer alıyor. Ekran kartında ise Nvidia 9800 GT veya 1 GB AMD HD4870 ekran kartının minimumda yeterli olduğu yazılmış. Bu iki kart modelinin pek çok yeni nesil oyunun sistem gereksinimlerinde görebiliyoruz. Yani aslında çok da anormal bir durumun olmadığını söyleyebilirim. RAM gereksinimine değinmek istemiyorum çünkü bence bir sistem için ilk olarak ekran kartına daha sonra ise işlemciye bakmak gerekiyor. Grand Theft Auto 5’i yüksek detaylarda açmak için ise önerilen olarak 3.2 GHZ Intel Core i5 3470 işlemci (veya aynı şekilde eşdeğer olarak 8 çekirdekli 4 GHZ AMD FX 8350 işlemci ) ve Nvidia GTX 660, AMD Radeon HD 7870 ekran kartları istenilmiş. Şimdi önerilen olarak GTX’in daha yüksek modelleri de istenilebilirdi. Buna da şükür. Daha fazla Oyun Haberi için bozuktus.com ‘u ziyaret edebilirsiniz.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Umut Uzunöz
Umut Uzunöz
6 yıl önce

Oyun daha yeni çıktı arkadaşlar. Bırakın hileyi çıkar çıkmaz yapılır mı hiç 🙂