Merhaba arkadaşlar, bugün sizlerle en çok merak edilen deep web olayını detaylıca anlatacağım. Okuyacağınız yazıda hem zararları hemde nasıl girileceğini anlatacağım. Ancak dediklerimi duyduktan sonra pek gireceğinizi sanmıyorum. Deep Web konusu uzun zamandır dillerde, küçük çocuklar veya merak edenler sıklıkla girmeye çalışıyorlar. Deep web internetin karanlık yüzüdür, bir buz dağı düşünün; üst tarafı gün yüzündedir ancak alt tarafı suların altıdadır. Deep webte kullanılan alan adı genellikle .onion’dur, bu sitelere Google ve diğer arama motorları erişemez. Tabiki sizde normal şartlar altında erişemezsiniz, bunun için çeşitli tarayıcılar ve programlar vardır. Oraya giriş yaptığınızda DuckDuckGo gibi arama motorlarından yardım alabilirsiniz. Bilgisayarınıza virüs girme olasılığı çok yüksektir, hatta sizin adınıza çeşitli eylemlerde yapabilirler. Ağdaki sunucular hiçbir şirketten kiralanmış veya satın alınmış değildir, kendi bilgisayarlarını port üzerinden domainlerine bağlarlar ve fişi çektikleri zaman herşey kaybolur. Bunun nedeni ise iz bırakmamak ve kendi hakimiyetini yaratmaktır.

Deep Web’in İçeriği Nedir ?

Seviyelerden oluşan ve aklınıza gelebilecek her türlü iğrençlik, sahtekarlık, virüs, kırılmış oyunlar, müzik albümleri, silah satışları, uyuşturucu satışı ve türevleri, gizli belgeler, kiralık katiller, p*rnografi ve işgence videoları bu ağdadır.

İnsanlar neden buraya girmek ister ?

Aslında merak edilecek bir konu değil, kim bir terör örgütü ile beraber olmak ister ki ? Siz istemeseniz bile hackerlar sizin üzerinize çeşitli suçlar atabilir veya üsttede dediğim gibi bilgisayarınızı ele geçirebilirler. Bunun sayesinde satın aldığınız bir oyunu bile siz yapmış gibi yayınlayabilirler.

Deep Web Görseli

deep web nedir

Deep Web’e Nasıl Girilir ?

Deep Web’e girmek kolaydır ve bir kaç yolu vardır, eğer üsttekileri okuduğunuz halde girmek istiyorsanız; iyi bir araştırma yapıp ve bilgi sahibi olup giriş yapabilirsiniz. Ancak bu yöntemlerimi kendime saklayarak sizlere söylemiyorum zaten araştırma yaptığınızda sizde girebilirsiniz.

Üstte verdiğim kısa ve öz bilgileri merak edenlere atarak onları bu sevdadan kuratara bilirsiniz. Yazımı okuduğunuz için teşekkürler.

- Sponsorlu -cloud-server

10 YORUMLAR

  1. Senin deepweb’e girdiğini sanmıyorum. Ben girdim ve yazdığınız şeylerle alakası yok. Sadece pornografiden oluşuyor ve ceset fotoğraflarından. Merak edip girdim gördüm ki kimse bilmeden atıp tutuyor muhtemelen sende öyle yapmışsın. Çok da önemli değil ama FBI mış, hackerler dolanıyormuş alakası bile yok. Seri katiller falan varmış hepsi büyütülmüş böyle şeyler asla yok. Ve hiç biriniz o sitelerin adreslerinin bile bilmiyor nasıl giriyorsunuz. Böyle değişik yazılar yazıp gerçekten giren insanlarını güldürüyorsunuz. Tavsiyem bildiğiniz şeyler hakkında yazılar yazmanız. Girin bir şey olmaz ama o ceset fotoğraflarından sonra bir iki gün uyuyamazsınız yoksa hiç bir aksiyon yok.

    • Utku sen ne diyorsun ya 1. veya 2. seviyeye girerek yazmışsın sende bende girdim ve 1 hafta bilgi topladım boş boş yorum yapmana gerek bile yok oradaki fotoğraflarda o kadar iğrenç değil inci sözlükte hergün paylaşılan şeyler millet alıştı artık eğer girmek istiyorsan gir

  2. Böyle şeyleri insanlar neden merak eder zaten bir türlü anlam veremem. Milyonlarca bilgi edinembileceğiniz kaynak varken ücretsiz kitaplar varken neden böyle bir şeye gerek duyulsun anlam veremiyorum. Şahsen bence böyle bir yazıyı da kişisel blogunda paylaşmaman gerekiyordu. Sen bunu söylediğin zaman bu kavramlara uzak olan insanlar da öyle veya bu şekilde bu şeyler ile uğraşmaya başlayacak.

    • Bende paylaşmayacaktım ancak birçok kişinin isteği üzerine bu yazıyı yazdım belki zararlarının farkına varıp vazgeçerler diye ancak öyle olmamış galiba 🙂

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.