Merhaba arkadaşlar, bugün yana yana yazacak konu ararken dolabımda bulduğum replika telefondan yola çıkarak bu yazıyı yazmaya karar verdim. Bildiğimiz gibi replika telefonlar ülkemizde çoğunlukta kullanılmakta çünkü; ucuz ve orjinal ile tıpa tıp aynı biçimde. Ama bu telefonların zararlarıda yararlarından fazlalıkla çok, listeleyecek olursak liste bitmez ancak ben sizin için bir kaçını yazacağım.

Sar Değeri: Bu telefonun uydu ile iletişime geçmeye yarayan ve aşırı derecede radyoson içeren bir olaydır. Bundan korunmanın bir yolu yoktur çünkü milyonlarca telefon var etrafımızda ancak bunu en az seviyeye indirmek için radyosonu azaltan kılıflar kullanabilirsiniz. Buda telefonunuzun çekim gücünü azaltacaktır.

mAH Değeri: Bu değer telefonunuzun şarjının uzun gitmesini sağlar, batarya alırken bu faktöre dikkat etmeniz lazımdır. Replika telefonlarda düşük olmasının nedeni ise maaliyetten düşürmektir.

Sağlam Olmaması: Maaliyeti düşüren bir başka faktördür, bir örnek verecek olursak gerçek telefon 1 yılda 1 teknik servisin eline gider ancak replika telefon 3 ayda bir.

Bulunmayan Parçalar: Genellikle çin veya korede üretilen parçalar olduğundan telefonunuz bozulduğunda bulunmayabilir.

İMEİ: Her telefonun bir İMEİ numarası vardır ancak bu telefonlar kaçak geldiği için italata işlenmez yani bir telefonun İMEİ’si onlarca telefonda kullanılabilir. (Yasal olarak suçtur)

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments