Özel günlerde eşinize veya sevgilinize pırlanta takı hediye etmeyi düşünüyorsanız pırlantalar ile ilgili bazı konuları bilmenizde fayda var. Alışverişe yapmak önce satın alacağımız ürünle ilgili önce bilgi sahibi oluruz ardından kıyaslama ve beğenme şeklinde devam eden arama süreci satın alımla sonuçlanır. Peki pırlanta hediye etmek istediğinizde nelere dikkat etmeniz gerekir? Öncelikle pırlanta tektaş en fazla satılan takı türlerinden biridir. Evlilik tekliflerinin vazgeçilmez aksesuarıdır. Herkesin kuyumcuları dolaşacak kadar vakti olmayabilir. Bu yüzden internetten pırlanta çeşitlerine bakılır. İnternetten araştırma yaptığınızda tektaşın berraklık derecesine ve kesim kalitesine dikkat edin. Pırlantanın kesim kalitesi hem görünümünü hem de fiyatını etkilemektedir. Resimlere baktığınızda pırlanta tektaş çok temiz görünmelidir.

 

Fiyatlar her mağazada çeşitlilik gösterebilir. Aynı ürünü mağazada hangi fiyatta gördüyseniz internette neredeyse yarı fiyatına görebilirsiniz. Beğendiğiniz ürünlerle ilgili fiyat karşılaştırması yapınız. Özellikle pırlanta kolye fiyatları çok değişkenlik gösterir. pırlanta kolye ve tektaş yüzükteki elmasın carat özellikleri de fiyatı doğrudan etkiler. İnternette özellikle satıcı firmanın kimlik, adres ve iletişim bilgilerinin bulunması çok önemlidir.

tektaş

Satın alacağınız ürünün sertifikasının bulunması çok önemli. Sertifikalar satın aldığınız pırlantanın kimliğidir. Sertifikada fiyat yazılmaz ancak pırlantanın özellikleri yazılarak ne kadar değerli olduğu anlaşılır. Genelde 0,30 ct altındaki taşlarda satıcı firmanın sertifikası verilir. 0,30 ct üstündeki taşlarda bağımsız laboratuvar sertifikası olabilir. Her ikiside geçerli sertifikalardır, tektaş alırken mutlaka sertifikasını inceleyiniz.

Kalite sertifikaları, uygun ödeme koşulları, pırlantanın özellikleri ve satıcı firmanın güvenilirliği birleştiğinde satın alma işlemini internet üzerinden güvenle gerçekleşitirebilirsiniz. Kredi kartlarına 4 taksit ile satılmaktadır ve internet üzerinden alışveriş yaptığınızda ürünü istediğiniz adrese teslim edilmesini sağlayabilirsiniz.

 

 

 

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments