Tesisatta su kaçağı kontrolleri sorunu su tüketim miktarında artış,duvarlardaki renk değişikliği, küflenme, istenmeyen kokular, tesisattan gelen ses ya da nemlenme gibi belirtilerle kendini gösterebilir. Sorun sahipleri bunun sonucu olarak yüksek su faturası, çevresel rahatsızlık, boya-badana ihtiyacı, küflenmeyi temizlemek zorunda kalma yaptırımlarıyla uğraşmak mecburiyetinde kalabilirler.İşlerin bu aşamaya gelmeden çözüme ulaştırılması tesisat sorunu olanlara maddi ve fiziksel olarak rahatlık sağlar. O zaman sorunun tespiti ve çözümünden bahsetmek yerinde olur.

Öncelikle kendimize ait ya da eski su tesisatçısı modeliyle sorunu çözmeye çalışmanın hatalı olacağından söz etmek lazım. Tesisatta su kaçağı sorunumuz olduğu zaman bu şekilde sorunu çözmeye çalışmak fiziksel ve maddi hasarlara sebep olur. Çünkü hem sorunun tespiti hem de çözmek için gerekli ekipman ve tecrübeye sahip olmadan çalışmak kırıp yeniden yapma, tesisatımıza zarar verme yanında zaman ve para kaybına da yol açacaktır. Yeni sorunlarla uğraşmak yerine işinde uzmanlaşmış ekip ve ekipmana sahip firmamıza işleri devretmek mantıklı olur. Bu bize nakit, zaman ve fiziksel kazanç sağlar. Son olarak uzman firmamız ile tecrübeli ve eğitimli ekibinin tesisat kaçağı tespiti yapacağı işi inceleyelim ;

Tesisatta su kaçağı üzerine uzmanlaşmış olan firmamız işe önce sorunun tespitiyle başlayacaktır.  Bunun için uzman ve eğitimli ekiplerin kullandığı üst düzey teknoloji ile donanmış ekipmanlarını kullanacaklardır. Bu üst düzey sistemler sorunun kaynağını noktasal olarak tespit ederler. Noktasal tespitin avantajı çözümde uygulanacak işlemin sadece o noktaya yönlendirilebilmesini sağlamak olur. Böylece o nokta için gerekli çözümler üretilir ve uygulanır. Üretilen çözümler ise basınçlı su uygulama veya sadece gereken bölgede kırmadan tesisat tamiri ya da değişikliği gibi uzun süre gerektirmeyecek ve maddi tasarruf sağlayacak çözümler olacaktır. Dolayısıyla eski tip bir tesisatçının yapacağı işle karşılaştırdığımızda büyük avantajları olur. Ayrıca firmamızın iş sonrasında çıkabilecek sorunlar için verdiği garanti de sorun sahibine iş sonrası için büyük rahatlık sağlar. Sonuç olarak tesisatta su kaçağı sorunumuzu işinde uzmanlaşması ve kurumsal yapısıyla dikkat çeken uzman firmamıza teslim etmek en uygun davranış şeklidir.

Kaynak : http://istanbulsukacagibulma.com

 

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments