Günümüzde birçok kişi tarafından sosyal medya kullanılmaktadır. Özellikle Türkiye’de en yaygın olan üç adet sosyal ağ vardır. Paylaşım ağları olarak Facebook, Twitter, Google Plus örnek verilebilir. Türkiye’deki internet kullanıcılarının sosyal medya kullanım oranı yüzde 92 cıvarında olmasıyla beraber bu en çok site sahiplerinin işine yaradı.

Günümüzde artık sosyal ağ kullanmayan insan yoktur gibi bir algı oluştu. Tabi bu ne kadar doğru bilinmez ama sosyal ağ Türkiye’de oldukça fazla mesai harcanan bir uğraş haline geldi. Site sahipleri doğal olarak sitelerini açarken birde sitelerine ait bir sosyal ağ hesabı açmaktadırlar. Bunlar asla boş kalmamalıdır. Sürekli olarak yazılarınızı güncel bir şekilde sosyal ağ hesabınızda paylaşmanız gerekmektedir. Ayrıca sosyal medya üzerinde belirli bir kitle oluşturursanız sizin için büyük bir tanıtım hedeflenmiş olur. Sosyal medya takipçileriniz ile her yazınızı binlerce kişiye okutmuş olabilirsiniz. Ayrıca bir paylaşım dahi bir kişiyi sitenize bağımlı takipçi yapmış olur. Böylelikle sürekli olarak takipçi kitlesini elde edebilirsiniz. Sitenize özel olarak giren ve yazılarınızı beğenerek okuyan bir takipçi olsun istemez misiniz?

Sosyal medya hesaplarınızı doğru kullanmaya özen gösterin. Öncelikle her paylaşımda resimli gönderi yapın. Başlık ve yazı linkini kısaltılmış olarak duruma ekleyin. Ciddi bir şekilde başlıkları kullanmaya özen gösterin. Kendi durumunuzu beğenmeyin, bu sizin sitenizi küçük gösterir. Daha sonra profesyonel kapak fotoğraflarınızı 6 ayda birde olsa değiştirin. Profesyonel kapak fotoğrafı aksine bir fotoğraf asla kullanmayın. En önemli ve altın kuralda milli yas, bayram, özel gün ve gündemin gerektirdiği kapak fotoğrafı değişiklerini mutlaka yapın. Güncel olmayıda asla unutmayın.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments