Merhaba arkadaşlar, birçok arkadaşım bana sorular soruyor site kurup para kazanmak istiyoruz ne yapabiliriz gibi sorular. Bende bu konu hakkında sizlere bilgiler vermek istedim, ancak bu tek kişi ile olacak bir iş değil ve pes etmemek lazım. Örneğin 2 ay para kazanamazsın ve azimle yazı yazmaya ve gelişmeye devam edersin, emeklerin boşa gitmez hepsi sana geri döner. Tabiki bu işinde zorlukları var eğer kafanıza koyduysanız hepsini aşacaksınız. Aşağıda sizin için genel bir sitenin gerekenlerini anlatacağım.

1 – Sunucu – Domain

Sunucu ve Domain sitenin altyapısını oluşturan en önemli faktörlerdir. Mesela bir hosting teknoloji sitesi için yıllık 500 TL ister, domain ise ortalama yıllık 25 TL ister. Bunlardada en dikkat etmemiz gereken konu kaliteli bir firmadan alınmasıdır.

2 – Tema

Tema sitenin arayüzünü oluşturur ve kullanıcıları siteye çekmek için en önemli faktörlerin birisidir. Eğer hazır temayı satın alırsanız WordPress gibi scriptlerde kullanılabilir. Bunun maaliyeti yaklaşık 100 TL olacaktır. Eğer özgün olmasını istiyorsanız size bir freelancer lazım olacaktır. Yaklaşık 750 TL’ye bunada sahip olabilirsiniz.

3 – Yazar

Yazarlar sitenin güncel olmasını sağlamaktadır, başlangıç olarak 3 yazar alabilirsiniz kendinizde yazacaksanız 2 kişi yeterlidir. Yaklaşık 100 kelimesi 75 kuruştan anlaşabilirsiniz.

Tabi yapmamız gereken daha çok şey var ancak bu kadarınız yazmaya sürem var.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments