Günümüzde teknolojinin gelişmesi ve insanlığın işlerinin en basit ve kolay hale gelmesini teknolojiye borçluyuz. Teknoloji bizlere birçok şey vaat etti ve çoğunu şuan aktif olarak kullanmaktayız. Örnek olarak akıllı telefonların dünyamıza gelmesiyle beraber birçok yenilik ve kolaylık da beraberinde geldi. Özellikle cep bankacılığı ve internet bankacılığı.

İnsanlar artık bankalarda sıra beklemek yerine tek tıkla havale yapabiliyor. Para aktarımları gerçekleştirebiliyor. İşte bankacılığı bu kadar kolay bir hale getirdiler. İnternet-cep bankacılığı yada diğer adıyla online bankacılık ne kadar güvenli soruları da insanların kafasında bir soru işareti bırakıyor. Online bankacılık insanlar tarafından özellikle Türkler tarafından pek sıcak karşılanmıyor. Sıcak karşılanmamasının sebebi ise oldukça açık. Online işlemlerin güvenlik zafiyeti var. Soyulma, dolandırılma ve hesap bilgilerinin çalınmasından korkan kullanıcılar bu yüzden pek online bankacılığı tercih etmiyorlar.

Şifrelenmiş wifi veya mobil data kullanan banka uygulamaları için endişeye meal vermeye gerek yok. Bunun dışındaki bankalar ise ne yapmalıyız? Çoğu uzman online bankacılığın tam anlamıyla güvenli olduğunu savunamayız şeklinde uyarılar vermektedir. Bu tabi kişisel görüş olarak algılansada bir tecrübe ve deneyim sonrası söylenmiştir. Gözlemlere göre dünyada her 44 saniyede bir kişi dolandırılmaktadır. Böylesine güvensiz ve tehlikeli bir ortamda nasıl olur banka bilgilerinizi paylaşabilirsiniz cümleleride söylenmektedir. Tabi uygulama ile birlikte artık bu tür sorunlar azda olsa kafamızı rahatlatıyor. Sizde online bankacılık için Google Play ve Apple store magazalarından bankanızın uygulamasını indirin ve en güvenli şekilde online bankacılık hizmetlerini kullanın.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments