17 Ağustos 2004 yılında piyasaya sürülen Knight Online oyunu birçok Türk gencinin vazgeçilmezi ve hayatında bir kere dahi oynamış olduğu oyundur. Bu oyun ile birlikte internet kafeler daha çok hasılat yapmış ve çocukları bilgisayar başına bağlamıştır.

2004 yılından günümüze kadar birçok gelişim ve değişim geçiren Knight Online hala yeterli düzeyde oyuncuya sahip bir şekilde devam etmektedir. Böylesine bir oyunun hala oyuncusu olmasına gerçekten şaşırıyoruz. Oyun “free2play” yani ücretsiz ve “pay2play” ücretli olarak sunulmaktadır. Ama oyun para vermeden oynayamayacak şekilde sistematik bir döngü içindedir. Oyunu oynayan kişiler hakkında ise istatistikler gerçekten durumu açıkca belli ediyor.

Knight online oyununu oynayan yüzde 35’i 7 yıldan fazladır bu oyunu oynamaktadır. Oyunun oynayan kişiler ise oyuna sürekli bağımlı olmadan önce hayatında bir kere bile olsa oynamış kişilerdir. Bu kişilerin yüzdesi ise yüzde 87’dir. Oyunda oyuncular yaklaşık olarak günde 4 saat kalmaktadırlar. 24 saat bilgisayarı açık olan kişilerin yüzdesi ise 13 civarındadır. Oyunun oyuncu kitlesinin yaş ortalaması 19-24 yaşlarıdır. Oyunda her atılan bir mesajta küfür etme oranı ise yüzde 88’dir. Oyunda dolandırılma ihtimaliniz ortalama yüzde 68 gibi bir sayı ile durumu özetlemektedir. Oyunda ticaret yapan yüzdelik kısım ise 47’dir. Oyunda ortalama bir karaktere verilen para ve premium tutarı ise 500 tl olup, ayda sadece premiuma 100 tl verilmektedir. Oyun içinde hayatta kalmak için mutlaka birşeyler satmanız gerekiyor.

Knight online oyuncuların istatistiklerinde 4 saatlik bir zaman geçirme durumundan bahsediliyor. Günde 4 saat bilgisayar başında sadece oyun oynamak sizi asosyal yapmakla kalmıyor aynı zamanda strest ile boğuşmanızın durumunda psikolojik rahatsızlıklar geçirmenizi sağlıyor. Hem zamanınızı boş bir oyuna harcıyor, hem asosyal oluyor hemde üstüne para veriyorsunuz.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments