Petekleriniz eskisi gibi ısınmıyorsa ve bu yüzden hep gereğinden fazla yakmak zorunda kalıyorsanız yahut radyatörlerinizin üst kısmı ısınıp, alt kısımları ısınmıyorsa, tesisatınızın tıkanmış olduğunu bilmeniz gerekir. Petek temizliğiile bu sorundan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Temizlik yapılmasının önemini paylaştık peki petek temizliği nasıl yapılır şimdi onuda açıklayalım ; Tıkanan radyatörlerinizi kimyasal ve makine yardımı ile temizletebilir ve mevcut ısınma problemlerinize çözüm sağlayabilirsiniz. Radyatörlerinizin imal edildiği malzemeye bağlı olarak, bir çok tıkanma şekli görülebilir, genellikle sac malzemeden imal edilmiş radyatörler, kireçlenmelere bağlı olarak tıkanırlar, ancak günümüzde sadece sac radyatörler üretilmemektedir, bunun yanında alüminyum malzemeden ve dökme dediğimiz daha ağır kalıpların üretildiği ve kurumsal binalarda kullanıldığı bilinmektedir. Alüminyum malzemeden üretilen radyatörlerde kireçlenme sorunu taşlanma şeklinde olmaktadır. Bu taşlanmalarda kireç problemleri gibi, zamanla suyun sağlıklı sirkülasyonuna engel olmakta ve tıkanmalara sebebiyet vermektedir. Yarı ısınma, üst kısımların ısınıp alt kısımların ısınmaması bu sorunun başlıca neden olduğu problem türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Radyatör temizliğinde makine ve kimyasal solüsyonlar yardımı ile bu taşlaşan kireç tabakalı çözülerek, parçalanması sağlanır ve tesisatınıza bağlanan borular yardımı ile makinenin içerisine alınır. Daha sonra kireç, korozyon gibi zararlı maddelerden temizlenen tesisat, Ph değeri ayarlanmış bir ortam haline getirilir. Sonra 1-2 saat gibi bir süre çalıştırılıp ne şekilde ısındığı test edilir, son olarak basınç ve reglaj ayarları yapılarak, evinizin her köşesinde aynı seviyede ısı elde etmeniz sağlanır.

Son açtığımız güngören şubemiz ile hizmete başlamış bulunmaktayız. Yaptırılacak temizlikte kullanılan kimyasalın ne çeşit bir kimyasal olduğunu bilmeniz, bu konuda bilgi sahibi olmanız ilerisi için önem arz etmektedir. Şöyle ki, bu kimyasalların kalitesiz olanları, alüminyum ve sac malzemelerin yapısını incelmekte, delinmelere sebebiyet vermektedir. Maliyetten kaçan firmalar bu kimyasal solüsyonlar yerine porçöz ve kireç sökücü gibi kimyasal ürünler kullanmaktadır. Bunlar ile yapılan temizlikler sağlıksızdır. Gerekli standartlardaki kimyasal solüsyonların bileşenlerine internet üzerinden ve yapı marketlerden ulaşmanız mümkündür. Gerekli standartların altında olan kimyasallar radyatörlerinizin dayanım ömrü üzerinde olumsuz sonuçlar doğuracaktır. Bu konuda seçici olmanız ileride radyatörlerinizi tamamen değiştirmenizden daha iyidir.

Petek temizliği ile yüksek faturalardan kurtulabilirsiniz, kış ayları boyunca alacağınız yüksek performans sadece evlerinizi değil bütçelerinizin ısınmasına da katkı sağlayacaktır. Ayrıntılı bilgi için http://istanbulpetektemizligi.com/ sayfamızı ziyeret edebilirsiniz.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments