Beş bölümdür yayınlanan ve büyük bir ilgi ile karşılan Diriliş Ertuğrul dizisi TRT 1’de yayınlanan bir tarih dizisidir. TRT 1’de yayınlanmasına rağmen saatinde reyting sonuçları gerçekten iyi. Tekden film’in yapımcılığını yaptığı film, Mehmet Bozdağ tarafından senaryolanmıştır. Senaryosundaki kalite sorgulanamayacak kadar iyi olduğu düşünülmektedir. Geniş ve kaliteli oyunculara sahip Diriliş Ertuğrul dizisinin başrolünü Engin Altan Düzyatan ve Kaan Taşaner, Didem Balçın, Osman Soykut, Serdar Gökhan, Hülya Darcan, Hakan Vanlı, Mehmet Çevik üstlenmiştir.

Diriliş Ertuğrul dizisi yayınlandığı gün itibari ile büyük sevgi ve takipçisi ile kendini göstermeyi başarmıştır. Diriliş Ertuğrul dizisi 10 Aralık 2014 tarihinde ilk bölümünü yayınladı ve yayında olduğu gün AB grubu sıralamasında 1.sırada yerini gösterdi. Tarihimizi en iyi şekilde yansıtmaya çalışan ve insanları tarih hakkında bilinçlendirme, bilgilendirme görevini üstlenen dizi Türk halkının gönlünü kazandı.

TRT 1’de yayınlanan dizinin genel olarak konusu 13. yüzyılda geçmektedir. Moğollar ve Tapınak Şövalyelerine karşı savaşan Ertuğrul bey ve yiğitleri hakkında bilgi vermektedir. Ayrıca dönemin Osmanlı Beyliği’ni kurulması süreci hakkında da bilgi vermektedir. Dizi yayınlanmadan önce birçok hazırlık, gerçek bilgi ve birikimler toplandı. Oyuncular özel eğitimler aldı. Özel eğitimler özellikle at biniciliği ve bıçak, kılıç kullanımları hakkında olmuştur. Dizinin geleceği için ve ödülleri hakkında büyük beklentiler var. Türkiye’nin yeni dizisi Diriliş Ertuğrul her çarşamba 19:55’de TRT 1’de.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments