Merhaba arkadaşlar bildiğimiz gibi kuşların tırnağını kesmek zordur.Ben ilk denediğimde bir tırnağını fazla kesmişim hemen kanamıştı. Bu nedenle hem kanamaması için hem de kuşumuzun canını yakmamak için dikkatli bir şekilde kesmemiz gerekiyor.

İlk öncelikle kuşumuzun tırnağı çok uzun değilse dokunmayalım yoksa kestiğimizde kanayabilir ve canını yakabiliriz.Eğer uzunsa kendi kullandığımız tırnak makası ile resimde de görüldüğü gibi düz şekilde kesilmesi gerekiyor.Yan kesimde kanama çok yüksek olduğu gibi tırnak çıkışı da yanlış olacağından yan kesimden kaçınıyoruz.

Ayrıca düz keserken dikkat etmeniz gereken bir nokta da tırnaktaki damarıgörerek kesmeniz.Yani kuşumuzun tırnağında bir kılcal damKUŞ TIRNAĞI KESİMİar var ve ben fazla bu damara kadar kesebiliriz.Aksi takdir de tırnağını kanatabiliriz.Eğer tırnağı kanarsa sakın endişelenmeyin.İlk önce tırnağını hafifçe ıslatın yani o bölgeyi temizleyin.Daha sonra bir peçete veya pamuk yardımı ile tırnağını sarın.Sarın dediysem sakın abartmayın hafifçe şöyle üstünden bir tutun yani.Geçtikten sonra peçeteyi çekebilirsiniz,yani telaşlanacak bir şey yok.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments