Merhaba arkadaşlar, bugün bahsedeceğimiz konu oyun. Bu daha çok çocuklara ve gençlere hitap etse de aslına bakarsanız diğer insanların da oynayabileceği oyunlar artık çıkmaya başlamıştır. Oyunlar bizim hem eğlenmemizi hem de mutlu olmamızı sağlarlar. İnsanlar işlerinde, eğitim verirken ya da alırken, çalışırken veya ders alırken sıkılmaya başlarlar.

Bu sıkıntılarını bir nebze olsa atmak ve biraz rahat etmek için bir şey ararlar. İnsanları günlük streslerinden uzak tutacak ve dinlendirecek en önemli fonksiyonlardan birisi de oyun olarak kabul edilebilir.Oyunlar insanları günlük sıkıntılarından uzaklaştırarak onları yepyeni bir yaşama götürürler ve farklı yaşamları oyun oynarken onlara hissettirirler. Oyun oynayan bireylere boş zamanını değerlendiren ve eğlenmeyi seven kişiler olarak tanımlamak doğru olacaktır. Yani bu insanlar boş şeylerle uğraşıyor gibi gelmesin sizlere.

Hayatımıza her geçen gün yeni bir oyun ekleniyor. Bu oyunlara sadece eğlence olarak bakmak da yanlış bir yaklaşım olacaktır. Artık oyunların da farklı kategori ve tarzları vardır. Eğer biz de istersek sadece eğlenmek için savaş oyunları ya da futbol oyunları oynamamız mümkündür bunun yanında oyunlar sayesinde genel kültürümüzü de gerçekleştirmemiz mümkün olacaktır. Bunun nasıl olacağını merak ediyorsanız daha çok bilgi içerikli oyunlarla vakit geçirebiliriz. Bu oyunlar sayesinde hem dinlenme şansımız olacak hem de bu zaman içerisinde bilgi öğrenme sansımız olacaktır. Siz de bu sayede eğlenirken öğrenmeyi saha çok sevebileceksiniz.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
6 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Emin
6 yıl önce

Ben genelde stres atmak için inceleme çekiyor, kod yazıyor, makaleler okuyorum. Bunlar beni rahatlatıyor 🙂

Berk
Berk
6 yıl önce

Aynen senin gibi düşünüyorum bende ama can sıkıntımızı gidirecek kadar oynamayıp bunun dozunu aşanlar var.

Kurapika78
6 yıl önce

Haklısın oyun bir yaşam tarzıdır. =)

Emre
Emre
6 yıl önce

Aşırı derecede bağımlılık yapıyor 😀

Murat Dinç
6 yıl önce

Oyun oynamak zekayı geliştir, bağımlı olmazsan yararları çok. The Crew, Whatch Dogs, Battlefield 3 & 4 benim sürekli olarak oynadığım oyunlar.

Nurettin Kaya
6 yıl önce

Oyun oynamanın bünyeye etkisine çok güzel değinmişiniz. Aynı zamanda oyun oynamak el göz kordinasyonunu da geliştirir 😉