Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere insanların canlarını sıkan ve hiç hoş olmayan bir durumu anlatacağım. Anlatma sebebim son günlerde sebepsiz yere çok meydana gelmesidir. Facebook son 2 aydır gerçek isim ve soy isimlerini kullanmayan üyelerin hesaplarını hiçbir şekilde uyarı vermeden hesabınızı kapatıyor.

Hesabınız kapandıktan sonra giriş yapmaya çalıştığınızda karşınıza gelen mesaj ise şöyledir “Facebook hesabınızdaki ismin gerçek adınız olmadığı anlaşılıyor. Arkadaşlarının kiminle iletişim kurduğunu anlaması için herkese gerçek hayattaki isimlerini kullanmasını öneriyoruz” bunu aşmanın en kolay yolu ise kimliğimizi yollamaktır.

Kimliğimi Nasıl Yollarım ?

İlk olarak hesabımıza giriş yaparız ve karşımıza bu pencere gelir;

scren1

Bu alandan Devam butonuna tıklayarak düz halde çekilmiş ve Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası gizlenmiş bir halde gönderebilirsiniz, tarayıcıdan geçirip .jpg olarakta kayıt edebilirsiniz. Eğer kimliğiniz yok ise Su faturası,Klüp kartı gibi şeylerde kabul edilmektedir.

cloud-server
avatar
5 Yorum konuları
0 Yanıtlar
0 Takipçiler
 
En yararlı yorumlar
En popüler yorumlar
5 Yorum Yazarları
KeremBerkay GELDEÇCüneyt Emre TopalBerkMurat Dinç Son yorum yazarları
  Yorum Aboneliği  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Yorumu Bildir
Murat Dinç
Ziyaretçi

Benim hesabım 2 yıl önce kapatılmıştı, kimlik fotoğrafı gönderip açtırmıştım, ayrıca portal klavyer’de böyle kapatıldı onun için bir şey yapamadık zira gerçek şahıs değildi.

Berk
Ziyaretçi
Berk

Bilgilendirme için ve nasıl kullanıcağımız hakkında bilgi verdiğin için teşekkür ederim. 🙂

Cüneyt Emre Topal
Ziyaretçi
Cüneyt Emre Topal

Benim de hesabım kapatılmıştı. Bir iki gün girmedim bişey göndermedim. Facebook arkadaşlarımın resmini sormuştu ondan sonra girdim nasıl olduysa 😀

Berkay GELDEÇ
Ziyaretçi

Aslında bu arkadaş resmi sormadan ziyade gerçek bir birey olup olmadığımızı net olarak kanıtlamamızı isteyen bir sistem. Açıkcası biraz can sıkıcı bir durum.

Kerem
Ziyaretçi
Kerem

Bence güzel olmuş botlar ile kazanç sağlayan emek hırsızları düşünsün.Güzel makale olmuş bilgilendirme için teşekkürler.