Merhaba arkadaşlar bugün sizlere Fing isimli süper bir uygulamayı anlatacağım, bundan sonra kablosuz internet ağınıza katılan kullanıcı sayısını ve ne yöntem kullandıklarını hızlıca kontrol edebileceksiniz.

Her ne kadar olursa olsun kablosuz ağınızı zor şifreyle koruma altına almış olsanız da, hiçbir zor şifre  kırılamaz değildir. Bunların dışında internet (kablosuz) ağınızı kullanmaya zamanında izin verdiğiniz vazı kişiler, ağ kaynaklarınızı “aşırıca” ve “hunharca” kullanabilir. Bunun gibi can sıkıcı komşu durumlarını kontrol altına kolayca alabileceğiniz Fing adlı bir basit uygulamayı sizlere tanıtmak istedim.

Kısaca bir mobil android uygulaması olan Fing, kolayca tek bir tıkla mobil (android) cihazlarınız üzerinden ağın ve tüm sistemin tüm istatistiklerini, ağa bağlı kullanıcıların bilgilerini, bağlanan cihazın tüm detaylarına kadar görmenizi tamamen sağlıyor. Bu şekilde kendinizin internet ağınızı kullanmasını istemediğiniz hunharca olan kullanıcıları, IP ve MAC adreslerinden kolayca belirleyerek bir daha bağlanmamalarını engellemek üzerine banlayabilirsiniz.

Uygulamanın Android versiyonuna Fing İndir adresinden bakabilirsiniz.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments