Bizim mahalle daha çok sosyal yardımlaşma ve dayanışma web sitesi olarak tanımlayabiliriz. Web sayfasına katıldığınızda kendinizi yeni bir mahallede bulacaksınız. Bu mahallede bir sürü komşunuz olacak. Bu komşularınız ile yardıma ihtiyacı olana yardım veya eşyalarınızı, kitaplarınızı birbirinize gönderip birçok şeyden faydalanacaksınız.

  Bizim Mahalle adlı web sitemizde birçok yeni komşu edinebilir ve çevrenizi genişletebileceksiniz. Bu arkadaşlarınız içinde sizin aynı fikirde olan birçok arkadaşlarınız olacaktır. Bu sayede hiç yalnız kalmayacak bir birleriniz ile fikir ve bilgi paylaşımlarında bulunabileceksiniz.
Bizim Mahallenin amacı günümüzde gerçekten zayıflamış olan komşuluk bağlarının güçlendirilmesi amaçlanmıştır. Günümüzde artık yeni taşınan bir komşuya hoş geldin ziyaretine bile gidilmeyecek duruma gelindi. Bizim Mahalle bu gibi sorunları artık ortadan kaldırmayı hedefleyen bir sosyal sistemdir. Bizim Mahalle ile tasarruf yapmak isteyenler tasarruflarına tasarruf katacaklar. Nasıl diye soruşunuzu duyar gibiyim. Komşuluk bağlarınız artınca birbirinizle kitap alış verişi gibi değişimler veya ödünç almaları söz konusu olacaktır. Bu sayede anlık ihtiyacınız olan şeyleri hemen satın almak gibi değil komşunuzda ödünç almak gibi istekleriniz olabilir. Bu da tasarruflarına olumlu değer katacak uygulamalardan biridir.

Bu sosyal ağın diğer siteler gibi sanal paylaşımları veya sanal bir takım yabancı kişilerle tanışma gibi bir şeyi yoktur. Buradaki kişiler sizin gerçek arkadaş gurubunuz ve gerçek komşularınızdır. Sadece gerçek komşularınızla bir internet ağı üzerinden konuşmaktasınızdır. Bu sayede bir çok yeni bilgi öğrenebilirsiniz.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments