Facebook şifresi kırmak basit bir prosedür değildir.  Binlerce geliştiricinin ve mühendisin çalıştığı bir sistemdeki güvenlik sisteminin basit kırılabilir olduğunu düşünmek oldukça hatalıdır.

İnternette bulunan Facebook şifresi kırma tekniklerinin çoğu Phishing yani Yemleme teknikleridir. Ava gidenleri avlamak için kullanılır. Siz başka birinın Facebook şifresini kırmak için uğraşırken bakmışsınız ki şifreniz çalınmış.

Bu teknikleri deneyenlerin çoğu kendi Facebook şifresini çaldırır.

Facebook şifreleri güvenliğini sağlamak için birçok güvenlik önlemi alır.  Facebook şifresini çaldıranlar genellikle Facebook üzerindeki bir güvenlik açığından değil kullandıkları bilgisayarlardaki açıklardan kaynaklı bu durumla karşı karşıya kalırlar.

Örneğin bilgisayarınıza oyun için crack yüklersiniz. Crack içinde trojan vardır. Bunu fark etmezsiniz. Bu aşamada sisteminizdeki bütün şifreler başka birinın eline geçer. Bu durumda Facebook’un sizi güvenliğini sağlamak için yapabileceği hiç bir prosedür yoktur. Sorun sizde ve sisteminizdedır.

Biri sizin Facebook şifrenizi değiştiriyorsa, kuşkusuz eski şifrenizi yapan adam biliyor demektir. Sorunu Facebook açıklarında aramayın ve boşuna uğtaşmayın derim. Önce kendi bilgisayarınızı kontrol ettirin.

Facebook’ta kayıtlı bilgilerinizi gözden geçirin. Kayıtlı e-posta adresinizin şifresini değiştirin. Parola hatırlatma problemuzu güncelleyin.

Sonuç olarak siz gereken tedbirleri alırsanız Facebook’un güvenlik açığı var mı yok mu diye düşünmenize gerek kalmaz. Zaten böyle bir güvenlik açığını belirleme edecek yetenekde ardakaşlar varsa sizin Facebook hesabınızla uğraşmazlar.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments