Merhaba Arkadaşlar, İşletmenizin Google Maps‘da gözükmesini istiyorsanız anlattığım olayları adım adım düzgünce yapın. Google Maps haritasında şirketinizin adresini göstermek ücretsizdir.

Lazım olan şeyler yalnızca bir Google Hesabı. Bu olayıda, Google Gmail sitesinden bir e-posta alarak gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca Google Maps’e Alan ekleme girişiminden sonra size PIN kodunuz için bir çağrı gelecek. En azından çağrıda verilen PIN numaranızı anlayabilecek kadar İngilizce bilginizin, veya ingilizce’den anlayan birini yanınızda bulundurmanız sizin için iyi olacaktır.

  • Google Maps başvuru için için şu link’e girin http://www.google.com/local/add/analyticsSplashPage?hl=en-US&gl=US Gmail şifreniz ile giriş yapın.
  • List your business alanına tıklayın.
  • Phone Number (Telefon Nuraması) ve Country (Ülke) yerlerini doldurun. Find Bussiness Information yerine tıklayın. İşletmeniz veritabanında kayıtlı değilse ekleme formu açılacaktır.
  • Önünüze çıkan alanları kusursuzca ve Türkçe’ye uyarak doldurun. Özelliklede telefon numaranızı.
  • Submit yerine tıklayın. Telefonunuza kısa bir arama gelecek ve size 5 haneli bir PIN kodu verilecektir.  PIN kodunu alana girdikten sonra işletme kaydınız alınacak ve Google Maps üzerinde siz kaldırana kaddar tanımlamanız bir kaç gün içinde aktif olacaktır.

NOT: Google Maps yer ekleme işlemi tamamen GOOGLE’ye bağlı, ücretsizdir ve  Google Maps yer ekleme işlemi anında bilgileri eksiksiz ve boşluksuz doldurduğunuzdan emin olun.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments