Instagram önceleri yalnızca iPhone’larda kullanılan uygulama iken Facebook’un Intagram’ı satın almasının hemen peşinden Android aletlerde da kullanılmaya başlandı. Şahsi kullanıcıların yanı sıra, markalar da bu platforma son derece ehemmiyet vermeye başladı. Tüm bu gelişmelerin hemen peşinden, kullanıcılar takipçi sayılarını nasıl artırabileceklerini araştırmaya başladılar. Instagram’da takipçi sayınızı yükseltmek için uygulamanız şart olan birkaç adım mevcut. Ancak, “takipçi kazanma uygulamalarını” emin olmamalarından dolayı netlikle kullanmamanızı öneririm.
Instagram’a uygun fotoğraflar yükleyin
Evvela mevcut takipçilerinizi kaybetmemekle işe başlayabilirsiniz. Bunun için çok fazla ve gereksiz fotoğrafla takipçilerinizin ana sayfalarını işgal etmeyin. Bu adımın hemen peşinden, Instagram’ın her çektiğiniz resimi yayınlayacağınız bir platform olmadığını kabullenin. Sadece alaka çekici muhtevaları paylaşırsanız, mevcut takipçilerinizi kaybetmeyeceğiniz gibi, yeni takipçiler edinmeye başlayacaksınız. İnsanlar bilhassa, günlük hayatlarında karşılaşmadıkları muhtevalara daha fazla ilgi gösterirler.
Kendi sosyal etrafınızı takip edin
Instagram’da takipçi kazanmaya kendi etrafınızdan başlayabilirsiniz. Bunun için Facebook, Twitter ve telefon kılavuzunuzda kayıtlı olan arkadaşlarınızı izlemeye başlayabilirsiniz ve böylelikle Instagram kullanıcısı olduğunuzu arkadaşlarınızın fark etmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için Instagram’daki “Arkadaşını Bul” özelliğini kullanabilirsiniz. Bunun dışında, Facebook, Twitter, Google + vs. gibi sosyal ağ profillerinizde, Instagram profilinizin adresini paylaşabilirsiniz.
Resimlerinize doğru hashtagler “#” ilave edin
Instagram’da da tıpkı Twitter’daki gibi hashtagler bulunmakta ve kullanıcılar bu hashtagler aracılığı ile alaka duydukları konular konusunda görseller aramaktalar. Bunun için resimlerinize hashtagler ile birlikte paylaşmanız, daha fazla kullanıcıya erişmenizi sağlayacaktır. Bunun için, resminiz konusunda doğru ve popüler hashtagleri belirlemeniz ehemmiyetli. Bunun için “Instagram en popüler Hashtagler” isimli yazımı inceleyebilirsiniz. Instagram’da en çok kullanılan hashtagleri ve siz resminiz konusunda hashtag listesini seçip, dolaysız olarak kopyalayıp, resminize ilave edebiliyorsunuz. Bu sayede daha fazla kişi resimleriniz görüyor, beğeni ve takipçi sayınız artmaya başlıyor.
Instagram hesabınız diğer sosyal ağlarınıza bağlayın
Instagram hesabınız ile Facebook ve Twitter hesaplarınızı bağlayabiliyorsunuz. Bu sayede, Instagram resimlerinizi Facebook ve Twitter’da da kolayca paylaşabiliyorsunuz. Bu hem diğer sosyal ağlardaki arkadaşlarınızın resimleri görüp, Instagram kullanıcısı olduğunuzu anlamasına yardımcı oluyor hem de Facebook arkadaşlarınızdan Instagram’a yeni katılan olursa, size bildirim geliyor ve yeni tanıdıklarınızdan haberdar oluyorsunuz.
Takip edin ki izle
Tüm bunların dışında, sizde ilginizi çeken kullanıcıları takip edin ve beğendiğiniz görselleri beğenin. Bu konuda ne kadar bonkör davranırsanız, sizden o kadar fazla kişi haberdar olacaktır. Sizde hashtagler üzerinden ilgi duyduğunuz konular ile ilgili aramalar yapın ve beğendiğiniz görselleri beğenin. Şayet bir kullanıcı sizin ilgi duyduğunuz görselleri düzenli olarak paylaşıyorsa onu takibe alın. Ne kadar fazla kişi takip ederseniz, size geri dönüşte o kadar fazla olur. Tüm bu adımları uygularsanız, Instagram takipçi sayınızın arttığını göreceksiniz.
cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments