Google, tanınmış kişi güneş gözlüğü markaları Oakley ve Ray-Ban’in yardımı ile akıllı gözlüğünün tasarımını geliştirip daha geniş bir kitleye erişmeyi tasarılıyor.
Google, yaptığı izahta Ray-Ban, Oakley gibi tanınmış kişi markaların sahibi İtalyan Luxottica Group ile işbirliği yaptığını duyurdu. Luxottica, Google’a, akıllı gözlüğü Google Glass’ın çerçevelerinin tasarlanması, üretilmesi ve eriştirilmesinde yardımcı olacak. Böylelikle Google Glass’ın yalnızca teknoloji severlerin kullanabileceği bir ürün olmaktan çıkarak, kullanıcı alanının genişleyebileceği düşünülüyor. Google Glass, hali hazırda yalnızca yazılım geliştiriciler ve ürünün gerçek manada meraklıları tarafından kullanılıyor.
Google yaptığı izahta, “Luxottica’nın perakende ve toptan satış kanalları, gelecekte daha çok insana erişmemizde iyi bir olanak sunacak” diye konuştu. Bu tertip etmenin sadece AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ pazarını amaçladığı de belirtildi. Google hali hazırda Explorer programı çerçevesinde Google Glass gözlüğünün satışını teknoloji meraklılarına yapıyor” denildi.
cloud-server
avatar
  Yorum Aboneliği  
Yorumu Bildir