Merhaba Arkadaşlar,kendi sitemde kullandığım disqus son yorumları gösterme ve isteğinize göre şahsileştirme açısından sizlere detaylı bir biçimde ayarlamaktan bahsetmek istiyorum.

Öncelikle disqus yorum sistemini sitenizde kullanıyor olmanız gerektiğinden bahsetmeme gerek yok herhalde.
Gayet kolay bir biçimde sanki bir eklenti ekler gibi sitenize istediğiniz genişlikte ve avatar genişliğine sahip bir last recent comments disqus (Disqus Son yorumlar) eklentisi yapmış olacağız.

Yerleşim menümüz içerisinden HTML ekleye giriyoruz ve aşağıdaki kodu ekliyoruz yalnız üzerinde değişiklik yapmak istiyorsanız size hangi bölümlerde oynama yapmanız gerektiği ile ilgili kısaca bilgi vereceğim;

excerpt_length=120 > Gösterilecek yorumlardaki karakter uzunluğu isteğinize göre düşürüp yükseltebilirsiniz. Rakam kısmını değiştirmeniz gerekiyor.
num_items=4 > Kaç adet son yorumu göstermek istiyorsanız, 5 kısmında değişiklik yapmanız gerek.
hide_avatars=0 > Avatarların yani yorum yapanların görsellerinin gösterilip gösterilmeyeceğidir. 0 Göster,  1 Gösterme anlamındadır.
avatar_size=30 > Avatarların boyutudur, Sitenize göre makul boyutu seçerek sitenize gönderilen son yorumlardaki avatarların boyutunu ayarlayabilirsiniz.

Yukarıda verilmiş olan bilgilere göre aşağıdaki kodun içerisinde değiştireceğiniz kısımları bularak gerek gördüğünüz değişimleri yapıp sitenize eklenti olarak ekleyebilirsiniz.

Yukarıdaki kodun içerisinde bulunan http://erdemcrk.disqus.com/ kısmın başındaki erdemcrk ismini kendi site isminizle değiştirmeniz gerekmektedir.

Gerekli değiştirmeleri sağladıktan sonra Gadget yani bir eklenti ekler gibi sitenize bu kodu ekleyebilirsiniz.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments