Artık geliştirilmeyeceği duyurulan yılların medya oynatıcısı Winamp için yeni bir umut doğdu. İddialar Microsoft’un yazılımı satın almak için görüşmelere başladığı yönünde…

Bir döneme damgasını vuran medya oynatıcı Winamp’ın yolun sonuna geldiğini geçtiğimiz hafta yayınladığımız buradaki haberimizde sizlere duyurmuştuk. Yazılımın haklarına sahip AOL (America Online) tarafından yapılan açıklamaya göre, 5.66 sürümü yayınlanan yazılımın 20 Aralık tarihine kadar indirilebileceği ve bir daha güncellenmeyerek sonlandırılacağı belirtilmişti.
Konu hakkında yaşanan yeni gelişmeler ise Winamp’ın tarihe gömülmesini istemeyen kullanıcıların yüzünü güldürecek türden. Yılların yazılımının bir anda ortadan kalkacak olmasına gelen tepkiler sektörün devlerini de harekete geçirmiş görünüyor. Son haberler, 1997 yılında piyasaya sürülen ve 16 yılı geride bırakan yazılım için Microsoft’un devreye girdiği yönünde.

Techchrunch’ın ismi açıklanmayan kaynaklara dayandırdığı haberlere göre Microsoft ile AOL arasında görüşmeler başladı. Eğer satın alım gerçekleşirse Microsoft’un Winamp’ın yeni sürümlerini geliştirip geliştirmeyeceği ise henüz net değil. İki firma arasında geçen yıl gerçekleşen anlaşmada Microsoft, America Online’dan 900 ayrı patent hakkı satın almıştı.
cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments