Apple’ın yeni model iPhone’ları yeni yeni satışa sunulurken Apple’dan iPhone 6 haberleri gelmeye başladı. iPhone 6 2014 piyasaya çıkmaya hazırlanıyor.Türkiye pazarına yeni yeni giriş yapan iPhone 5S’lere daha son kullanıcı alışmamışken iPhone 6’nın fotoğrafları internette paylaşılmaya başladı bile.

Ancak fotoğraflara hemen aldanmayın; zira fotoğrafta gördüğünüz iPhone 6 tasarımı Sırbistanlı mühendis Nikola Cirkovic’e ait. Peki Apple’ın gelecek yıl pazara sürmesi beklenen iPhone 6’nın özellikleri nasıl olacak?

Henüz iPhone 5C stoğunu eritmeye çalışan Apple elbette iPhone 6 üzerindeki çalışmalarını kimseyle paylaşmıyor; ancak şirkete yakın kaynaklar Apple’ın yeni iPhone’unun en önemli özelliğinin cihazın tasarımında olacağına dikkat çekiyor.

7.6 mm ebatlarında olan iPhone 5’in aksine iPhone 6’nın 5.3 mm ile çok daha ince bir tasarıma sahip olması bekleniyor.

Bu da çok daha hafif ve kolayca ele avuca giren bir iPhone demek.

Cihazın ince tasarımının yanı sıra iPhone 6’nın ekranının çerçevesi de olmayacak; böylece kullanıcılar daha geniş bir ekran alanına sahip olacak.

iPhone 6 ile ilgili merak edilen bir diğer nokta ise ekran büyüklüğüyle ilgili.

Apple iPhone’larında genel olarak 4 inç’lik ekranı tercih ederken yeni cihazda ekranın daha büyük olabileceği düşünülüyor.

Öyle ki iPhone 6’nın 4 inç yerine 4.8 ve hatta 6 inç’lik bir ekrana sahip olması söz konusu olabilir.

Ancak bugüne dek 4 ekranda 4 inç’in üstüne çıkmayan Apple’ın 6 inç’i tercih etmesi pek muhtemel görünmüyor.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments