Maxis tarafından yapılan açıklamaya göre The Sims 4, 2014 yılı içerisinde PC ve MAC için satışa çıkacak ve oyunun yapımcı koltuğunda Maxis oturacak.
*Güncelleme*

Konferanstan gelen son haberlere göre The Sims 4 tek oyunculu bir oyun olacak. Yani oyun Singleplayer olacak.
Oyunda ”Store” bölümü olacak.
Kesin olmamakla birlikte oyunun Ağustos ayında çıkacağı gelen bilgiler arasında.
Oyunu açmak için internet bağlantısına ihtiyaç duymayacağız
Oyunda isteğe bağlı olarak bazı özel anlarımızı Facebook gibi sosyal ortamlarda paylaşabileceğiz.
Oyunun sistem gereksinimi hakkında henüz kesin bir bilgi yok.
İşte tele-konferansın ses kaydı!:
http://www.youtube.com/watch?feature…K8u5MrmM#at=23
The Sims 4′ün 2014 Yılının İlk Çeyreginde Çıkacagı Açıklandı!
Geçen gün duyurusu yapılan The Sims 4′ün, 2014 yılında satışa çıkacağı da açıklanmıştı. Duyurunun hemen ardınan bazı sipariş siteleri ise oyunu ön-siparişe açtı ancak oyunun çıkış tarihini ”Henüz Belli Değil” olarak belirttiler. Ancak EA Games’in yayımladığı finansal kayıtlarda oyunun 2014′ün ilk aylarında çıkacağı yazıyor. Bu da The Sims 4′ün gelecek yılın Ocak, Şubat ya da Mart ayında çıkacağını gösteriyor.(Tabii ki herhangi bir erteleme olmazsa.)
Simce Yazılardaki Sifre Çözüldü, The Sims 4 için Önemli Tarihler Açıga Çıktı!
Sitedeki simce yazılar İngilizce’ye çevirilmedi, yalnızca The Sims 4 kadrosunda yer alacak olan bazı kişilerin isimleri verildi. Bu da açıkçası büyük bir hayal kırıklığına neden oldu. Ancak The Sims ekibinin bu yazıları İngilizce’ye çevireceğini söyleyip de neden çevirmediği bugün ortaya çıktı. Ortada bir şifre vardı.

Şifre ise şuydu. Simce yazılmış olan her satırda bazı isimler görülmekteydi. Bu isimler ise bugün ve dün gece içerisinde Twitter üzerinden anlamsız bazı kelimeler paylaşmıştı. Ancak bu kelimeleri, isimlerin olduğu yere koyduğumuzda oldukça anlamlı cümleler ortaya çıkmış oldu ve böylece şifre çözüldü. İşte şifrenin çözülmüş hali:

Türkçesi:

Bu mesajdaki şifreyi çözmeniz epey bir zaman aldı, İşte sizi sevmemizin nedeni:

Sizin yaratıcılığınız bizi büyülüyor, sizin coşkunuz bize ilham veriyor.
Mayıs 23, Haziran 18, Temmuz 9, bu günleri unutmayın.
Siz olmadan, buraya kadar gelemezdik.
The Sims 4, Offline mı Online mı?
The Sims Serisinin son halkası olan The Sims 4′ün geçtiğimiz günlerde duyurulduğunu biliyoruz. Maxis tarafından geliştirilen ve 2014′ün ilk çeyreğinde satışa çıkacak olan oyunun tamamen Offline olacağı açıklanmıştı. Bu da aslında bir bakıma tüm fanların içini rahatlatmıştı çünkü The Sims serisini seven çoğu kişi oyunun Online olmasına karşı çıkıyordu. Bunun nedeni ise The Sims’in Online bir ortama sahip olduğunda arkadaşlık oyunlarından bir farkı kalmayacağı fikriydi.

Maxis, önce oyunun tamamen Offline bir deneyim üzerine kurulduğunu açıkladı ancak daha sonradan yapılan açıklama ile eğer oyuncular isterse, opsiyonel, olarak bazı Online özelliklerden yararlanılabileceği de açıklandı. Bu Online içeriklerin başında ise şu anda The Sims 3′te de mevcut olarak kullanılabilen Facebook gibi sosyal sitelerle doğrudan bağlantı özelliği olmuş. Ayrıca The Sims 4: Store da onaylanmış durumda. Yani kişi ister istemez interneti kullanmak zorunda kalabilir, The Sims 4′te.Ayrıca, oyunun yapım kadrosunda bulunan bazı çalışanlar The Sims: Olympus adında bir online ortamdan da söz ettiler. The Sims: Olympus’un The Sims 4′e potansiyel bir online ortam özelliği ekleyeceği de açıklandı ancak henüz The Sims: Olympus hakkında herhangi bir bilgilendirme yapılmadı. Belki de SimCity 5′teki Online özellik rezaletinden sonra Maxis bu özellikten vazgeçmiş bile olabilir. Henüz bu konu hakkında konuşmak pek doğru değil ancak, oyunun söylendiği gibi tamamen Offline olmayacağını kesinlikle söyleyebiliriz. Gelecek aylarda Online özellikler hakkında daha net bilgilendirmeler gelecektir bu yüzden bunun yalnızca bir görüş olduğunu da unutmamalıyız.
The Sims 4(Olympus) için İlk Video Yayımlandı!
Bugün The Sims 4 Olympus için bir video sızdı. Videodaki grafiklerin gerçeği yansıtmadığını şimdiden söyleyelim. Burada tanıtılmak istenen şeyler oyunun grafikleri değil ön-planda gerçekleşen şeyler. Konsept olarak hazırlanan videoda oyunun Online olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz. Ayrıca diğer kişilerle nasıl iletişime geçileceği hakkında da bilgiler veren videonun The Sims hayranlarını endişelendirdiğini söyleyebiliriz.Eğer The Sims 4′ün böyle bir Online modu olursa, oyunun klasik zevkini baltalayacağı ve oyunu bambaşka hale getireceği kesin görünüyor. EA Games tarafından Olympus sürümü hakkında henüz herhangi bir yayımlanmadı. Bu durumda bu projenin iptal olmuş olması da mümkün gözüküyor. Umut edelim ki gelecek aylarda bu projenin oyunda yer alacağı haberi gelmesin. İşte video:
http://vimeo.com/66603651
The Sims 4, Mart 2014′te Çıkacak!
The Sims 4′ün 2014′ün ilk çeyreğinde satışa çıkacağını biliyoruz. Bir sipariş mağazasına asılan postere göre ise The Sims 4′ün Mart ayında çıkacağını söyleyebiliriz. Posterin doğru olup olmadığı henüz bilinmezliğini koruyor..

The Sims 4 için 18 Haziran’a Dikkat!
Biliyoruz ki The Sims 4 birkaç hafta önce duyuruldu. Oyunun Offline olacağı ve 2014′te çıkacağı dışında ise henüz elle tutulan herhangi bir bilgiye sahip değiliz. 23 Mayıs günü yapılan lansmanda ise The Sims 4 ile bilginin 18 Haziran’da verileceği söylendi. The Sims 4′ün ekibinin açıklanacağı lansmanda aynı zamanda oyun hakkında bazı özel bilgilerinin yayımlanması da muhtemel görünüyor. Ayrıca 18 Haziran tarihi daha önce şifreli olarak yayımlanan tarihler arasında da yer alıyor.

Benim Düşüncem:
Herkesin bildiği üzere Sims serisi şu ana kadarki en güzel hayat simülasyon oyunu.Hiçbir zaman tam oynayamadım zor bir oyunda aynı zamanda.Bütün karakterlerle ayrı ayrı ilgilenmez güç.Bu efsane serinin yeni oyuna sims 4 duyuruldu.Herşey güzel,tamam ama bir sorun var.Yukarıda paylaştığım Olympus videosu bütün zevkimi kaçırmaya yetti.Eğer sims online olursa günümüzdeki online internet oyunlarından farkı kalmaz,bu da demek olurki sims gibi güzel bir seri biter…Videodaki grafikler ve hareketler hiç tatmin edici değil.Eğer sims 4 böyle bir oyun olursa birçok fan hayal kırıklığına uğrayacak.Umarım bu video gerçeği yansıtmıyordur.

-Yazılar alıntı,Benim Düşüncem bölümü kendime aittir.Okuduğunuz için teşekkürler.

cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments