Hemen hemen her gencin hayalin de futbolcu olmak vardır. Daha okul sıraların da büyüyünce ne olacaksın? sorusuna gençlerin çoğu ” futbolcu olacağım” cevabını verir. Peki gençlerin hayalin de olan bu futbolcu olma sevdası ne denli başarılması kolay ve ya zor bir durumdur ? Diye düşündüğümüz zaman gençleri o zamanlar futbol kulüplerinin alt yapılarına giderek küçük yaşlarda futbol oynamaya başlamaları gerekmektedir.
Elbette futbolcu olmak imkansız değildir ve gençler yöneltilerek, küçük yaşlar da kulüplerin alt yapılarına yollanarak ileri de kendilerini çok iyi seviyelere ulaştırarak bu hayallerini gerçek yapmaları mümkündür. Ama bazen gençlerin yönlendirilmemesi ve küçük yaşlar da futbola başlamamaları yüzünden maalesef bu hayalleri gerçek olmamaktadır. Eğer küçük yaşlarda futbola başlanırsa ve ilerleyen yaşlarda da daha iyi kulüplere gelinerek çok iyi şanslar yakalanabilir ve futbolculuk hayalleri gerçek olabilir. Başaramam ve olamam diye çekinmemelidir gençler ve kendilerine futbol konusunda güveniyorlarsa ve yapabilirim diyorlarsa küçük yaşlar da başlamaları gerekir. Önemli olan kendine güvenmektir ve başarabilirim diyebilmektir. Futbol yeteneğine güvenen gençler vakit kaybetmeden kulüplerin alt yapılarına girerek ve iyi bir eğitimden geçerek ilerleyen zamanlar da çok iyi bir futbolcu adayı olabilirler.
Her zaman bir şeyler başarılmak isteniyorsa, hayallerin peşinden koşturulmak isteniyorsa vakit kaybetmeden erken yaşlarda başlanmalı ve gereken eğitimler alınarak başarıya ulaşılmalıdır. Eğer zaman geçmeden futbol hayatına girilirse ve gençler kendilerini bu alan da yetiştirirse hayalleri olan futbolculuğa ulaşabilirler…
cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments