Beklenen gün gelmişti ve GTA 5 sonunda PS3 ve Xbox 360 için çıkış yapmıştı. Fakat Rockstar oyunun PC versiyonu hakkında hiç bir bilgi vermemiş, PC kullanıcıları merak içinde haberleri beklemeye başlamıştı. Son durumda halen oyunla ilgili ne resmi bir detay ne de bir çıkış tarihi paylaşılmış değil. Fakat birkaç gün önce oyunun kaynak kodlarını kurcalayan bazı kullanıcılar GTA 5 PC versiyonu ile alakalı birkaç ipucu elde ederek Reddit üzerinden paylaşmıştı. Bunun haricinde GTA iFruit uygulamasını da kurcalayan oyunseverler yine GTA 5 PC ile ilgili ipuçları ortaya çıkarmıştı. 
Fakat bu sefer sıkı durun; çünkü oyunun PC versiyonu ile ilgili olarak yeni paylaşılan bilgiler ve materyaller oldukça sağlam. Bu bilgiler Rockstar Toronto oyun test ekibinden olduğunu iddia eden bir kullanıcı tarafından paylaşılmış. Reddit kullanıcısı Devbuild’in paylaştığı görüntülerde oyun PC üzerinde çalışırken alınmış görüntülere yer veriliyor. Hatta aynı anda açılan görev yöneticisinde GTAV.exe uygulaması çalışan işlemler arasında listeleniyor.
Devbuild oyunun halen beta aşamasında olduğunu söylüyor ve oyunun resmi çıkış tarihini 22 Kasım olarak duyuruyor. Bu çıkış tarihi oldukça mantıklı; çünkü oyunun PlayStation 4 ve Xbox One ile birlikte çıkma ihtimali göz önüne alınırsa PC versiyonu yeni nesil konsollarla birlikte çıkış yapabilir.
Devbuild GTA 5 PC versiyonu hakkında birkaç bilgi daha paylaşmış. Paylaştığı bilgilere göre GTA 5, PC’ye özel olarak optimize edilmiş. Yani bir önceki GTA oyununda olduğu gibi rezalet bir çıkış söz konusu olmayacak. Hatırlanırsa GTA 4 PC versiyonu oldukça sıkıntılı bir çıkış yapmış, en iyi sistemler bile oyunu çalıştırmakta sıkıntı yaşamıştı. Bunun yanında oyundaki framerate 30 ya da 60 FPS’ye kilitli olacak.
Eğer paylaşılan bilgiler doğruysa oyunun PC versiyonunun çok uzak bir tarihte çıkmayacak olması sevindirici bir gelişme; çünkü daha önceki oyunlarda konsol ve PC sürümleri arasında uzunca bir süre beklemek zorunda kalmıştık.
cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments