http://uzmanstyle.files.wordpress.com/2013/07/35772-1206_facebook_glass.jpg?w=640
Bazı kişilerin, Facebook da soyisimlerinin olmadığını görüyorsunuzdur. Özellikle, Bu tür bilgiler bizim insanlarımız tarafından DEVLET SIRRI gibi saklanmakta. Yabancı 1-2 kaynakdan gördüğüm ve Kendiminde uyguladığı yöntemi paylaşmak istiyorum.
İlk olarak,
1-) Firefox tarayıcısı ile Facebook giriş yapın.2-) Hesap Ayarları sayfasına gelin3-) Bu adresden İlk sıralarda çalışan Indonesia ait proxylerden birini seçin.

4-) Firefox tarayıcısından, Araçlar -> Seçenekler bölümüne gelin ve En sondaki gelişmişi tıklayın. Oradan da, Ağ sekmesine tıklayın ve Ayarlar butonuna basın.

Ardındaki sayfada, “Vekil Sunucuyu Elle Ayarla” seçin ve HTTP Vekil sunucusu : karşısına verdiğim adresden aldığınız ip adresini yazın ve Karşısına da port numarasını yazın.
Vekil Sunucu Kullanma yazan yere de, Sadece ip adresini yazın ve Tamam diyin. Facebook a tekrar geçip, Hesap ayarları sayfasını yenileyin. Eğer sorunsuz yenilenirse, Bağlantı sorunsuz sağlanıyor demektir.
5-) Şimdi sıra isim değiştirmeye geldi, Eğer bu adıma kadar sorunsuz geldiyseniz, Hesap ayarları kısmından, “Dil” kısmına düzenle diyin ve “Bahasa İndonesia” seçin.
Kayıt ettik den sonra, Facebook dili değişecektir.
6-) Ardından, Name kısmına düzenle diyin (sunting yazana tıklayın). Açılan sayfada,
Belakang ve Nama alternatif karşısında yazanları silin ve Cantumkan ini di kronologi saya yazısının önündeki tikide kaldırın.
Kata Sandi: karşısına şifrenizi yazın ve “Simpan Perubahan” tıklayarak kayıt edin. Hayırlı olsun, Artık facebokunuzu sadece isminizle kullanabilirsiniz 
7-) İsmimizi değiştirdikten sonra, Proxy kapatmak için, Tekrar firefox da Araçlar -> Seçenekler -> Ağ -> Ayarlar diyin ve “Vekil Sunucu Yok” yazanı seçip tamam diyin.
  Facebook da eski diline çevirmek için, Bu adrese Bahasa yazan kısmın karşısındaki “Sunting” tıklayın. Oradan tekrar, “Türkçe” seçin ve “Simpan Perubahan” tıklayarak kayıt edin.
Tüm adımlar bu kadar :)
Hayırlı olsun ..
Görüsmek üzere ..
cloud-server
Yorum Aboneliği
Yorumu Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments