screenshot Prototürk WordPress Video TemasıHerkese merhaba. Bu sıralar PHP’ye merak saldım ve önümde bazı işler var. Hazır tatil geldi benim de canım WordPress ile uğraşmak istedi. Tayfun Erbilen‘in yaptığı video temasını çok önceden görmüştüm. Baktım DLE entegre edilmiş bende neden WordPress olmasın dedim  Çok uzatmadan hemen temamıza geçelim.
Bu temayı yaparken gerçekten çok şey öğrendim. Öncelikle şunu belirteyim tema bileşen desteklemiyor. Sebebi bileşen ekleyince temada bazı tasarımsal sorunların çıkması. Ancak zaten bileşene ihtiyaç duyacağınızı sanmıyorum çünkü tema kolay düzenlenebilir alt yapıya sahiptir. Ayrıca özel admin paneli sayesinde editöre ihtiyaç duymadan temanın her özelliğini yönetebilirsiniz. Temada kullanım kolaylığı göz önünde bulundurulmuştur. WordPress temaları için gerekli tüm sayfalar yazılmıştır. Arama motoru optimizasyonu ve sosyal medya optimizasyonu yapılmıştır. Güvenlik önlemleri alınmıştır.
Video eklemek için iki seçenek mevcut. Biri embed kodu ile video paylaşım sitelerinden diğeri ise JW Player ile (MP4, FLV). Embed kodu, mp4 link, video resmi ve süresi özel alanlar ile kontrol edilmektedir.  Tema toplamda 3 eklentiye ihtiyaç duymaktadır. Eklentiler arşiv içerisine eklenmiştir. Temanın demo adresteki gibi çalışması için eklentileri paylaştığım arşivden kurmanız gerekmektedir. WordPress.org adresinden indireceğiniz eklentilerle aynı görünümü elde edemezsiniz.
Temanın kurulumunun zor gelebileceği için kullanım kılavuzu yazdım ve kurulum videosu çektim. Videoda her ayarı ve video eklemeyi anlattım. Sizden tek isteğim; lütfen alttaki yapımcı bölümünü kaldırmayınız.
zip Prototürk WordPress Video Teması  Prototürk Video Teması (1,0 MiB, 8.360 hits)


- Sponsorlu -cloud-server

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.