İnternette ücretsiz masaüstü blog editörlerini ararken şu yazı ile karşılaştım.  İçlerinde benimde kullandığım uygulamalar bulunuyor. Uygulamaların hemen hepsi taslak olarak kaydetme, resim yükleme, ping servislerini kullanma özelliklerine sahiptir.

1. Thingamablog

Thingamablog

2. Windows Live Writer

Windows Live Writer
Writer fotoğraflarınızı ve videolarınızı hemen tüm blog hizmetlerinde kolayca paylaşmanızı sağlar . Windows Live, WordPress, Blogger, Live Journal, TypePad, ve diğerleri.

3. BlogDesk

BlogDesk
Blogdesk birçok bloglama hizmetinde kullanılıyor. Bunlardan bir kaçı; WordPressMovableType , Drupal,Serendipity and ExpressionEngine.

4. Bleezer

Bleezer
Sadece bloggerda çalışan programdır.

5. Post2Blog

Post2Blog
Blogger, WordPress, Typepad, Movable Type bloglarınızda kullanabiliyorsunuz.  Yazıya eklediğiniz resimleri flickr a yükleme özelliğide bulunuyor.

6. w.Bloggar

w.Bloggar
Sadece windows işletim sistemlerinde çalışıyor. WordPress, MovableType,  TypePad, Drupal, b2evolution, Nucleus CMS,  Squarespace, Community Server, BlogEngine.NET servislerinde çalışıyor.

7. Flock

Flock
Tarayıcı olarak çıkmış birçok uygulamayı destekleyen başka bir masaüstü uygulamasıdır.

8. ScribeFire

ScribeFire
Firefox eklentisi olarak sunulmuş diğer bloglama uygulamasıdır.

9. Qumana

Qumana
Hemen hemen tüm bloglama sitelerini destekleyen, sürükle bırak yöntemiyle resimlerinizi yazılarınıza ekleme özelliği bulunan diğerlerine göre daha gelişmiş bloglama hizmetidir.

10. Zoundry

Zoundry
Bu uygulamayı kullanmış ve çok memnun kalmıştım. Tavsiyelerim arasında yer alır. Editörü çok gelişmiş olmasada sonuçta blog yazdığımız için yeterli olacaktır.
- Sponsorlu -cloud-server

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.