İstediğiniz sayıda paravan site oluşturabilirsiniz. Ne kadar çok paravan site oluşturursanız o kadar yararı olur. En az 5 tane yeterli olacaktır. Varsayalım 6 adet paravan site oluşturduk. Hepsine birer özgün makale atıyoruz ve tüm paravan blogları birbirine bağlıyoruz. Resimde görüldüğü gibi döngü blogger’dan başlıyor tekrar blogger’da bitiyor.
Linkwheel tekniği ile hem paravan bloglarınız güçleniyor, hemde ana siteniz güçleniyor. Paravan bloglardan direk anasiteye link vermek yerine bu tekniği kullanarak daha sağlam backlinkler elde edebilirsiniz. Paravan bloglarınız ne kadar sağlam olursa ana siteniz o kadar yükselecektir. Paravan siteleriniz içinde paravan siteler oluşturabilirsiniz fakat bunu yapmak yerine elinizdeki paravan sitelere link kasmak daha mantıklı geliyor. Forum imza/profil, blog yorum, imleme, wiki vs.
Ayrıca kastığınız linklerin hepsini anasayfaya kasmanızı önermiyorum. Alt sayfalara daha fazla link kasmalısınız. Alt sayfalarınız yükseldikçe anasayfanızda yükselecektir zaten. Anasayfa 1 link veriyorsanız alt sayfalarınıza 3 link verin, emin olun daha yararlı.
Ayrıca paravan bloglarınızın rss adreslerini rss dizinlere eklemeyi unutmayın. Bulkping.com sitesinden bunu kolayca yapabilirsiniz.
Sormak istediğiniz birşey olursa lütfen yorum bırakın. Görüşmek üzere.

Bir önceki yazımız olan Yüksek PR Forum Siteleri (vBulletin) başlıklı makalemizde vbulletin forumlari ve yüksek pr forum listesi hight pr forum list hakkında bilgiler verilmektedir.

- Sponsorlu -cloud-server

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.