Globalde, 2000’li yıllardan itibaren inanılmaz bir ivme kazanan sinema sektörü, artık aksiyon filmleri kapsamında pek çok yapıt ortaya koyuyor ve bu yapıtlar, inanılmaz bütçelerle çıkarılıp, inanılmaz hasılatlar alabiliyorlar. Türkiye’de uzun süredir, pek de büyük aksiyon filmi çekilemezken, daha çok komedi filmleri tercih ediliyor. Ancak globalde bilim kurgu filmlerinin katkısı ile birlikte, sektörün iyiden iyiye büyüdüğü ve geliştiği aşikar. Özellikle, uzay maceraları kapsamında pek çok filmin günümüzde beğenildiğini ve uzaya çıkış, uzaylı istilaları ve benzeri konuların globalde, herkesçe çok izlendiğini biliyoruz. Son olarak, Arrival; tam olarak aksiyon filmleri kapsamına girmese dahi bir bilim kurgu filmi olarak çok ilgi çekmişti. Bunun dışında, bilim kurgu teması ile işlenmeyen, Hızlı ve Öfkeli gibi yapıtlar da günümüzde çok beğenilen serilerden.

Gary Gray’in yönetmenliğinde, tam olarak sekizinci filmini çekmiş olan Hızlı ve Öfkeli serisi; 14 Nisan 2017’de Türkiye’de ve tüm dünyada global olarak gösterime girecek. Brian Tyler’ın müziklerini yaptığı filmde, yine müthiş bir macera ve aksiyon sahnelerinin nefes kesen kurgusu bizleri bekliyor. Özellikle Paul Walker’ın ölümünden sonra, çokça sarsılan ve devam edip etmeyeceği tartışılan seriye devam edilebilmesinin en büyük etmenlerinden bir tanesi, kurgudaki aile bağının asla koparılmaması ve bir ailenin merkeze alınması olacaktır.

Günümüzde, aksiyon ve komedi filmleri eşliğinde gelişen bir diğer kategori de şüphesiz erotik film sektörü. Erotik film izle seçeneği ile günümüzde Grinin Elli Tonu, Karanlığın Elli Tonu gibi yapıtlar sinemalarda karşımıza çıkabilirken, bunların yanında “Romance” niteliğindeki pek çok kitabın filme uyarlanışı da erotik bağlamda yapılabiliyor. Sektör, Türkiye’de pek yapıt vermiyor ve ahlaki saikler karşısında vermemesi de normal karşılanıyor ancak globalde, bu kategoriye yatırım yapan pek çok yapımcının olduğunu ve ilerleyen zamanlarda erotik film izle seçeneği ile izleyebileceğiniz yapıtların artacağını rahatlıkla belirtebiliyoruz. Bilindiği gibi, Karanlığın Elli Tonu ve Grinin Elli Tonu, tüm dünyada sevgililer gününde gösterime girip, ilk gün hasılatını üç, dört katına çıkaran filmler arasında yerlerini almışlardı. Türkiye’de de bu filmlerin izleyicileri bi’ hayli fazla.

- Sponsorlu -cloud-server

Bir Cevap Yazın